KURIOZITETE

Tre vjet nga grusht-shteti në Turqi, 90 xhami kumbojnë me lutje në të njëjtën kohë (video)

Spread the love

Si pjesë e aktiviteteve të mbajtura në përkujtimtë grusht-shtetit të dështuar tre vjet më parë në Turqi, qe ku kumbimi në një kohë  në 90 mijë xhami të këtij vendi, i atyre që u konsideruan si frymëzuese të popullit kundër asaj çfarë po ndodhte në rrugë.

Ishin ato thirrje fetare nw formë lutjeje drejtuar Zotit, organizuar nga drejtues xhamish, të cilat përçuan ndenjën e unitetit dhe përballjes me atë pjesë të ushtrisë që po tentonte marrjen e drejtimit të shtetit me dhunë. /tesheshi.com/  

Related posts

5 arsyet pse gratë japoneze duken më të reja dhe plaken më ngadalë!

dritatv

Hapet ura më e gjatë në botë pas 9 vitesh ndërtim

dritatv

Izrael, arkeologët zbulojnë një xhami të vjetër 1.200 vjeçare

dritatv

Leave a Comment