ZVICER

Tragjedi alpine: tre të vdekur në Mont-Blanc-un me dëborë

Spread the love

Ndërsa Europa është përfshirë nga një vapë përcëlluese, ka nga ata që në zemër të saj japin frymën e fundit nën dëborë. Kështu ndodhi mëngjesin e kësaj të enjte në Alpet franceze, ku tre alpinistë e ndërprenë jetën pas një aksidenti në ngjitje, për shkak të këputjes së litarëve.

Lajmi u konfirmua nga Anne Martini, zyrtare e i prefekturës Chamonix-Mont-Blanc. Ajo shtoi se identiteti i viktimave është ende i panjohur.

Aksidenti thuhet se ndodhi në Domes de Miage, në një lartësi prej rreth 3,600 metrash. Zona e mbuluar me borë konsiderohet si një nga më të bukurat në masivin e Mont-Blanc, por njëherësh dhe ndër më të rrezikshmet. /tesheshi.com/

Related posts

Gruas i kërkohet të kthejë 225 mijë franga, që mori asistencë sociale

dritatv

Pacientit i kërkohet të paguajë faturën e viti 1994

dritatv

Prindërit nga Ballkani rrahin fëmijët e tyre dyfish më shumë se zviceranët

dritatv

Leave a Comment