SPORT

Tomas Guidara, një argjentinas për mbrojtjen kuqezi

Spread the love

Trajneri i përfaqësueses shqiptare, Christian Panucci vazhdon mbikëqyrjen dhe zbulimin e elementëve të rinj, që mund të jenë një opsion për skuadrën në Kualifikueset e ardhshme të Europianit.

Së fundmi, emri më i përfolur është ai i argjentinasit Tomas Guidara. Mbrojtësi 22-vjeçar, i cili është me prejardhje shqiptare, aktivizohet në kampionatin e Argjentinës me Belgranon, në krahun e djathtë.

Edhe më parë, vet Panucci e ka konfirmuar interesin e tij për këtë lojtar, por duket se tashmë ka ardhur momenti për lëvizje konkrete.

Related posts

Milani sheh sërish nga Fabregas, transferimi i mundshëm në janar

dritatv

Barça e nis mbarë 2019, thyen mallkimin përballë Getafes/Video

dritatv

Candreva zbulon arsyet pse refuzoi Monacon

dritatv

Leave a Comment