• Home
  • BALLKANI
  • Theodhoros Pangalos sot në Tiranë, takim me Metën, Ramën, Bashën, Berishën dhe Nanon
BALLKANI

Theodhoros Pangalos sot në Tiranë, takim me Metën, Ramën, Bashën, Berishën dhe Nanon

Spread the love

Theodhoros Pangalos, ish-Zv.Kryeministri i qeverisë së Greqisë, ish-ministër i Punëve të Jashtme, ish-ministër i Transporteve dhe Komunikacionit, ish-ministër i Kulturës, ish-deputet i Atikës, do të vijë sot për një vizitë dy ditore në Shqipëri.

Gjatë kësaj vizite z. Pangalos do t’i akordohet titulli “Doktor Honoris Causa”, nga UMSH si dhe do të promovohet libri i tij “Me Papandreun në Europë”. Në ceremoninë e promovimit të librit merr pjesë Presidenti Ilir Meta.

Në axhendën e takimeve të planifikuara Pangallos do të takojë Kryeministrin Edi Rama, ish-Kryeministrat Sali Berisha dhe Fatos Nano, Kryetarin e PD-së Lulzim Basha si dhe politikanë të tjerë.

© SYRI.net

Related posts

“Asnjëherë nuk kam kërkuar ndarjen e Kosovës mbi baza etnike”

dritatv

Shkup, kompania nga Turqia hap fabrikën për kabllo dhe pajisje elektrike për automjetet

dritatv

Dimitrov: Inkurajojmë Mathew Nimetz të jep propozim për çështjen e emrit

dritatv

Leave a Comment