Thahet pema e miqësisë së Trump dhe Macron

Lisi i mbjellë nga Donald Trump dhe Emmanuel Macron si një simbol i rrënjëve të thella mes dy shteteve është tharë, sipas raportimeve.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Presidenti francec, Macron i dha lisin e ri Presidentit Trump gjatë një vizite zyrtare në Washington DC, në prill vitin e kaluar. Fotot e tyre u publikuan gjerësisht në rrjet, ku Macron dhe Trump dukeshin duke mbjellë pemë. Macron tha në atë kohë se pemë ishte një kujtim i Shtëpisë së Bardhë dhe rrënjëve që lidhin dy shtetet. Sidoqoftë, vetëm disa ditë më parë pema u shkul nga toka dhe u largua. Sidoqoftë, AFP raportoi një burim diplomatik duke thënë se pema është tharë.

Thajra vjen pak muaj nga përkeqësimi i marrëdhënieve mes dy presidentëve.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

5 ushqime me efekte kundër plakjes

Kush nuk do të donte të qëndronte i ri përgjithmonë? Ritmet e kohës, mjerisht, nuk mund të ndalen, por, duke ndjekur rregulla të thjeshta,...

Treni me shpejtësi 600 kilometra në orë prezantohet në Kinë

Kina ka prezantuar prototipin maglev (levitim magnetik) një tren që mund të arrijë shpejtësi prej 600 kilometrash në orë. Televizioni kinez CCTV regjistroi prezantimin e...

Moise Kean prezantohet te skuadra e re

Everton ka nënshkruar zyrtarisht me Moise Kean nga Juventus në një marrëveshje pesë-vjeçare, me vlerë 30 milionë euro plus bonuse. Raportohet gjerësisht se nga marrëveshja...

Së fundi

Lajme dt: 06/07/2020

https://youtu.be/r_mKEqImrIc DRITA TV LAJME 6 7 2020 EDICIONI 1 Katër ditë pas ngjarjes tragjike, forcat zjarrfikëse janë rikthyer në shtëpinë e familjes Josifi! Trendi i shtuar i...

Përmbytet një varkë në Nigeri, humbin jetën 21 persona

Të paktën 21 persona e kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjes së një varke pasagjerësh në jug të shtetit afrikan Nigeri. Sipas mediave vendase,...

Ushtria gjermane trajnon qentë për identifikimin e të prekurve me COVID-19

Ushtria gjermane trajnon qentë për të identifikuar njerëzit që janë të prekur me koronavirusin e ri (COVID-19). Në një deklaratë nga forcat e armatosura gjermane,...