• Home
  • KOSOVA
  • Thaçi-Luginës: Nuk i’u dua vetëm unë, ju do edhe Ramushi
KOSOVA

Thaçi-Luginës: Nuk i’u dua vetëm unë, ju do edhe Ramushi

Spread the love

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi u ka hekur dilemat përfaqësuesve të Luginës së Preshevës se nuk mungon edhe “dashuria” e kryeministrit  të Kosovës, Ramush Haradinajt për popullin e Luginës, madje Thaçi tha se ka biseduar me Haradinajn për shqiptarët që jetojnë në Luginën e Preshevës.

“Edhe kryeministri ju do dhe ju respekton (popullin e Luginës). Kam biseduar me kryeministrin”, tha Thaçi duke buzëqeshur, teksa pranoj se qytetarët në Luginë vazhdojnë të jenë më të diskriminuarit./Kosova Post/

Related posts

Thaçi për listat e veteranëve: Askush nuk mund ta njollos Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës

dritatv

Ismaili: Qytetarët nuk do të blejnë më barna me çmime të larta

dritatv

Zonat ekonomike në Kosovë nuk kanë dhënë rezultatet e pritura; pse?

dritatv

Leave a Comment