Tërmeti 6.2 në Detin Mesdhe/ ESMC: Rrezik për cunami, këto shtete rrezikohen

Rreth orës 01:43 një tërmet me magnitudë 6.2 të shkallës rihter ra në Detin Mesdhe.

Tërmeti me thellësi 10 kilometra ka dhënë alarmin për cunami. Sipas ESMC shtetet që rrezikohen për cunami nga ky tërmet janë: Greqia, Turqia dhe Libia.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

SHBA do të vazhdojë sanksionet derisa Rusia të tërhiqet nga Ukraina dhe Krimea

Përfaqësuesja e Përhershme e SHBA-ve në OKB, Nikki Haley tha se sanksionet amerikane kundër Rusisë nuk do të hiqen deri në tërheqjen e...

GAP: S’ka rritje ekonomike nga taksa 100%

Instituti GAP në një konferencë për media ka prezantuar analizën “Taksa 100%: a po e ndihmon apo dëmton ekonominë e Kosovës?”, ku u tha...

Johnson: Është herët të hiqen masat e izolimit

Duke folur para “Number 10” në paraqitjen e tij të parë publike teksa u rikthye në detyrë pas shërimit së tij nga COVID-19, Johnson...

Së fundi

Padia ndaj Taulant Ballës, GJKKO rrëzon pretendimet e Shkëlzen Berishës, nuk ka hetim

Gjykata e Posaçme ka shqyrtuar sot kallëzimin e djalit të ish-Kryministrit, Sali Berisha, Shkëlzen Berisha, kundrejt numrit dy të Partisë Socialiste, Taulant Balla. Gjykata e...

Meta: Duhet strategji e re dhe afatgjatë për përmirësim të situatës

Presidenti i Republikës Ilir Meta gjatë fjalës së tij të mbajtur para gazetarëve, deklaroi se janë shtuar rastet e personave të infektuar dhe po...

Me 12 Korrik Hoti e Vuçiç do të takohen në Bruksel

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, do të rinisë më 12 korrik. Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka konfirmuar...