Tërmet i fortë në ishullin grek, lëkundjet ndjehen edhe në Turqi

Një tërmet 5.3 ballë rihter tronditi ishullin grek, Rodos, mbrëmjen e sotme.

Mediat greke raportojnë se lëkundja u regjistrua në orën 20:43, rreth 20 km në verilindje të Rodos. Epiqendra ishte raportuar 40 kilometra thellësi nën tokë.

Fatmirësisht nuk raportohet për dëme apo persona të lënduar. Gjithashtu raportohet se tërmeti është ndjerë deri në Marmaris.

Ndërsa mediat turke raportojnë se tërmeti ndodhi shumë afër bregdetit të Turqisë dhe konkretisht në vendpushimin turistik të Marmaris.

As në Turqi nuk raportohet për dëme apo të lënduar.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

“Ndjekja” në Durrës përfundon me 3 të arrestuar për vjedhje

Policia e Durrësit u ka vënë prangat 3 personave të dyshuar për vjedhje, më konkretisht për rastet e një automjeti dhe dy bizneseve. Operacioni i...

Operacioni, 27 në pranga për trafik ndërkombëtar droge dhe korrupsion

Operacioni policor i koduar “VOL-VO 4”, për goditjen e 4 grupeve kriminale, çoi në pranga 27 persona, mes tyre dhe 3 punonjës policie. Për laboratorin...

Izraeli arreston 16 palestinezë

Ushtria izraelite gjatë mbrëmjes ka arrestuar 16 palestinezë në Bregun Perëndimor. Ushtria izraelite tha se palestinezët u arrestuan nën akuza për përfshirje në aktivitete terroriste. Forcat...

Së fundi

Ja si gënjeu Rama”, PD nxjerr faktet: Ndryshimet kushtetuese shkelin marrëveshjen e 5 qershorit.

Partia Demokratike akuzon kryeministrin se ka shkelur marrëveshjen e 5 qershorit dhe se ka gënjyer para shqiptarëve. Sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi...

TIA: Nga nesër anulohen të gjitha fluturimet, pasagjerët mund të rimbursohen ose të rishikojnë datën deri në fund të 2021

Tirana International Airport njofton se ndalimi i fluturimeve nga Austria hyn në fuqi nga nesër deri më 31 korrik. Ndërkohë të gjitha fluturimet janë anuluar,...

BE: Nisni vaksnimin për gripin sezonal që tani në verë

Komision Europian ka këshilluar vendet anëtare të BE të nisin sa më shpejt vaksinimin për gripin sezonal të vjeshtës që tani në verë. Sipas KE,...