Tel Abyad, vriten 8 civilë nga një sulm i terroristëve të PKK/YPG-së

Ministria turke e Mbrojtjes bëri të ditur se 8 civilë humbën jetën në një sulm me autobombë që terroristët e PKK/YPG-së ndërmorën në fshatin Alik Atik në jug të Tel Abyad-it në Siri.

Në një deklaratë Ministria turke e Mbrojtjes theksoi se terroristët me duar të gjakosura të PKK/YPG-së masakruan sërish civilë të pafajshëm.

“Nga sulmi me autobombë që terroristët e PKK/YPG-së ndërmorën në fshatin Alik Atik në jug të Tel Abyad-it humbën jetën 8 civilë dhe u plagosën më shumë se 20 të tjerë”, njoftoi ministria në deklaratën e saj.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Video/ Panik i madh në Durrës, tërmeti dëmton spitalin, ja momenti kur mjekët e pacientët dalin me vrap jashtë

Një tjetër lëkundje e fortë ka tronditur këtë mesditë Shqipërinë. Tërmeti ka qenë me magnitudë 5.1 të...

Presidenti Thaçi shkon në Hagë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shkuar sot në Hagë – për ta mbajtur nesër një ligjeratë atje. I pari i vendit do të ligjërojë...

Sulm vetëvrasës në Afganistan, vriten tre ushtarë të NATO-s

  Në një sulm vetëvrasës në lindje të Afganistanit, kanë humbur jetën tre ushtarë të NATO-s. Njësitet e NATO-s në Afganistan, njoftuan se sulmi vetëvrasës është...

Së fundi

Qeveria paralajmëron vendim të ri për reciprocitetin me Serbinë

Tregu kosovar është vërshuar me produkte të importuara nga Serbia. Këtë e ka mundësuar heqja e taksës më 31 mars nga Qeveria në detyrë. Statistikat tregojnë...

Greqia shënon viktimën e 173-të nga COVID-19, 10 raste të reja në 24 orët e fundit

Greqia ka shënuar edhe një viktimë së fundmi nga COVID-19 duke e çuar bilancin në 173. Vendi fqinj në 24 orët e fundit ka shënuar...

Kosovë : 9 raste të reja me Covid-19 dhe 3 të shëruar.

NËNTË RASTE ME COVID-19 DHE TRE TË SHËRUAR! Sot më 26 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...