BOTA

Tel Abyad, vriten 8 civilë nga një sulm i terroristëve të PKK/YPG-së

Spread the love

Ministria turke e Mbrojtjes bëri të ditur se 8 civilë humbën jetën në një sulm me autobombë që terroristët e PKK/YPG-së ndërmorën në fshatin Alik Atik në jug të Tel Abyad-it në Siri.

Në një deklaratë Ministria turke e Mbrojtjes theksoi se terroristët me duar të gjakosura të PKK/YPG-së masakruan sërish civilë të pafajshëm.

“Nga sulmi me autobombë që terroristët e PKK/YPG-së ndërmorën në fshatin Alik Atik në jug të Tel Abyad-it humbën jetën 8 civilë dhe u plagosën më shumë se 20 të tjerë”, njoftoi ministria në deklaratën e saj.

Related posts

Rusi, rritet në 13 numri i të vdekurve nga shpërthimi i gazit

dritatv

105 në pranga për vepra të ndryshme në Shba, mes tyre edhe nga Shqipëria

dritatv

Turqi, kryeministri Yildirim parandalon një vetëvrasje

dritatv

Leave a Comment