Të paktën 70 emigrantë afrikanë mbyten në brigjet e Tunizisë

Të paktën 70 emigrantë afrikanë humbën jetën pasi sot anija e tyre u fundos në brigjet tuniziane, raportojnë mediat lokale.

“Të paktën 70 emigrantë afrikanë janë mbytur në brigjet e provincës Sfax të Tunizisë”, raportoi Agjencia Tuniziane e Lajmeve.

Gjashtëmbëdhjetë të tjerë u shpëtuan, thonë gjithashtu nga agjencia, duke shtuar se anija fatkeqe me siguri është nisur nga Libia fqinje.

Nuk janë zbuluar më shumë detaje, por raportohet se përpjekjet për shpëtim janë duke u zhvilluar krahas parashikimeve që numri i të vdekurve të rritet edhe më shumë.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Kurti: Po luajnë me Thaçin si me top ping-pongu

Presidenti Hashim Thaçi do që ta zëvendësojë Gjermaninë me Rusinë në politikën e jashtme të Kosovës dhe në orientimet e saj gjeopolitike dhe historike....

Aksident i rëndë në Tiranë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Tiranë. Një makinë ka përplasur një grua në zonën e Laprakës. Ajo ishte duke ecur në...

Kryemadhi thirrje nga Kopshti Botanik: Ngrihuni ta mbrojmë, Rilindja po e kthen në lavatriçe të pastrimit të parave

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, iu ka bërë thirrje të gjithë studentëve dhe ish-studentëve të Fakultetit të...

Së fundi

Sot në Gjermani filloi testimi i detyruar i udhëtarëve.

Siç ishte paralajmëruar, sot në Gjermani ka filluar testimi i detyruar për koronavirus për të kthyerit nga zonat e rrezikut. Qindra njerëz janë ekzaminuar...

Si të Përgatisni Reçelin e Kumbullave në Dy Mënyra

Në doni të ëmbëlsoni veten apo më të dashurit tuaj apo në doni një gosti të veçantë për miqtë përgatisni reçel me kumbulla. Të freskëta...

Basha : Po rivriten nga qeveria ortake e krimit të organizuar. Gjaku dhe sakrifica sublime e tyre nuk do të shkojë dëm!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha kujton 4 efektivët e Policisë të vrarë në krye të detyrës Fatos Xhani, Altin Dizdari, Kastriot Feskaj dhe...