Të hënën Thaçi takon Hahnin, flasin për liberalizim të vizave

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi të hënën do të takohet me Komisionerin për Zgjërim dhe Fqinjësi të Mirë të BE-së, Johannes Hahn.

Kjo është konfirmuar për lajmi.net edhe nga Zyra për Informim e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.

Gjithashtu, në konfirmimin e Zyrës për Informim të Presidencës thuhet se presidenti nuk merret me çështjen e taksës.

“Në takim me komisionerin Hahn, presidenti do të diskutojë për procesin e integrimit në BE dhe për liberalizimin e vizave. Presidenti nuk merret me çështjen e taksës. Kjo është çështje e Qeverisë së Republikës së Kosovës”, thuhet në konfirmim.

Komisioneri i BE-së, Johannes Hahn ishte për vizitë zyrtare në Beograd në fund të muajit mars.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Krujë, mbyllet gropa e furrës gelqerore, Klosi: Guroret do spostohen

Në fshatin Halilaj të Fushë Krujës është mbyllur edhe gropa e fundit e furrës gëlqerore nga 26 që u mbyllën në total ne kete...

Paganizmi i përzier me monoteizëm, ja si montohet Pema e Krishtlindjeve në Vjenë

Me afrimin e fundvitit, nis e ngre krye dhe e ashtuquajtura Pemë të Krishtlindjeve, një simbol me shumë elementë paganë brenda, edhe pse i...

Rrëfimi i gazetarës amerikane: Më është kërkuar ta heqë shaminë për televizion!

Aktivistja dhe gazetarja e njohur, Noor Tagouri, ka treguar se asaj i është kërkuar që të hiqte hixhabin (shaminë) sa herë kishte shfaqje televizive. Këtë...

Së fundi

Lajmet dt : 25 / 09/ 2020

https://youtu.be/6Mzr2UNEIGE   DRITA TV LAJME 25 9 2020 Lumi Vjosa ka përplasur sërish politikisht kryeministrin Edi Rama dhe Presidentin ilir Meta. Pasi ky i fundit kërkoi që...

Kërcënojnë të hedhin hije mbi bashkëpunimin për COVID, përplasje SHBA-Kinë-Rusi

Përplasjet në rritje midis Shteteve të Bashkuara nga njëra anë dhe Kinës e Rusisë nga ana tjetër u shfaqën hapur të enjten në periferitë...

Rrëzohet një aeroplan ushtarak në Serbi, një viktimë

Një aeroplan ushtarak është rrëzuar në Serbi. Mediat lokale raportojnë se njëri nga pilotët ka humbur jetën ndërsa tjetri po kërkohet. Gjithashtu është lënduar edhe një...