Tare shpalos objektivat e Lazios: Kemi skuadër për Champions

Drejtori Sportiv i Lazios, Igli Tare ka dhënë një intervistë për median gjermane Sport 1, ku ndër të tjera ka folur për skuadrën ku ai punon dhe ka shpalosur objektivat e bardhekaltërve, në sezonin që startoi fundjavën e kaluar.

Ndonëse Lazio debutoi me një humbje 1-2 në shtëpi ndaj Napolit, Tare beson te organika që trajneri Simone Inzaghi ka në dispozicion dhe premton se bardhekaltrit janë gati për një tjetër hap, ndonëse thekson se titulli mbetet një synim për sezonet e ardhshme.

“Kemi një organikë mjaft të mirë dhe mund të synojmë Ligën e Kampionëve pa problem. Nuk është një Lazio për titull kampion, por një vend në katërshen e parë është më se i arritshëm. Kemi arritur të ruajmë lojtarët më të mirë të sezonit të kaluar si Immobile, Luis Alberto dhe Milinkoviç-Saviç, ndërsa kemi afruar edhe një sërë futbollistësh të tjerë, që i shtojnë vlerat organikës. Jam i bindur që me punën e Inzaghit dhe të gjithëve bashkë, do të sigurojmë një vend në zonën Champions”, deklaroi njeriu i merkatos i Lazios.

Bardhekaltrit vijojnë punën për t’u përgatitur për transfertën e fundjavës ndaj Juventusit, ku një sezon më parë befasuan duke fituar me rezultatin 1-2. Edhe këtë herë, Simone Inzaghi beson se skuadra e tij mund të prodhojë një tjetër surprizë, duke i prishur debutimin në shtëpi, Cristiano Ronaldos./Top Channel/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Akdag: Nga BE presim sinqeritet në çështjen e refugjatëve

Zv/kryeministri turk, Recep Akdag, në lidhje me premtimin e Bashkimit Europian për ndihmën me 3 miliardë euro për refugjatët sirianë në Turqi tha se...

Asambleja e OKB në New York bën bashkë Ramën me Mitzotaqis, ja çfarë shkruan kryeministri

Kryeministri Edi Rama teksa ndodhet për një vizitë në New York ka takuar homologun e tij grek...

Fokaçe e Butë me Kos – Shija e Recetës Tradicionale

Për recetat e brumit kuzhina si vendase, por edhe më gjerë kanë një mori shumë të gjerë përgatitje. Ashtu është dhe pitja që ju sugjerojmë...

Së fundi

“Apple” kompania e parë amerikane që vlen dy trilionë dollarë

Kompania teknologjike “Apple” u bë sot kompania e parë, e tregtuar publikisht nga SHBA, që arriti një kapitalizim tregu prej dy trilionë dollarësh, duke...

Maltë-Gazetarja e vrarë/ Arrestohet kreu i kabinetit të ish-kryeministrit Muscat

Tre vite pas vrasjes së gazetares investigative malteze Daphne Caruana Galizia, e cila akuzoi zyrtarë të lartë për korrupsion, dje është arrestuar shefi i...

Protesta në Bullgari/ Mijëra qytetarë kërkojnë largimin e kryeministrit Borisov

As festimet për ditën e pavarësisë së Bullgarisë, nuk i ndaloi qytetarët bullgarë të protestojnë dhe ti bëjnë thirrje kryeministrit Bojko Borisov dhe kryeprokurorit...