Takimi Rama – Mogherini, çfarë shkruan në “Twitter” Koçijançiç

Zëdhënësja e BE për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë Maja Koçijançiç ka shkruar në Tëitter për takimin e realizuar në Bruksel ndërmjet kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe Federica Mogherinit.

  • foto galeri

“Federica Mogherini përshëndet kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama pas takimiti në Bruksel, pas rekomandimit të Komisionit Europian për të hapur negociatat, duke pranuar rezultate të prekshme reformash, në veçanti me reformën e drejtësisë”, shkruan Koçijançiç.

 

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Futbollit i shtohet edhe trajneri virtual!

Shumë shpejt në pankinën e trajnerit në futboll do të shtohet edhe “virtual coach” (trajneri virtual), që është një algoritëm që analizon në kohë...

“Kam dashur ta ndaj Kosovën, po aq sa ka dashur Ramushi ta ndajë Princ Harryn nga Familja Mbretërore!” Rama-Haradinajt: Respekt si komandant i UÇK,...

Ramush Haradinaj kryeministër në detyrë i Kosovës, i ftuar në emisionin Open të gazetares, Eni Vasilit në...

10 gjëra, të cilat duhet t’i dini për vitaminat

Ekzistojnë të dhëna në lidhje me vitaminat, të cilat duhet t'i dini para se të filloni t'i përdorni. Këto janë dhjetë më themeloret. Temperatura  Nëse në...

Së fundi

Manastirliu tek ‘Shefqet Ndroqi’: Nisin përgatitjet për ta kthyer në COVID2

Teksa shifrat e të prekurve me COVID-19 janë rritur ndjeshëm në vendin tonë, në spitalin Universitar “Shefqet Ndroqi”, ku kanë nisur përgatitjet për t’u...

Maqedoni: 123 persona të shëruar dhe 88 raste të reja me covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë realizuar 973 teste, ndërsa janë regjistruar 88 raste të reja me COVID-19. Sipas qyteteve:...

Mosrespektimi i masave, dënimi deri në 12 vjet burgim e 8 mijë euro gjobë

Policia e Kosovës nga dita e martë do të nisë shqiptimin e gjobave për qytetarët që nuk respektojnë masat e dala nga Qeveria e...