SHQIPERIA

Takimi Rama – Mogherini, çfarë shkruan në “Twitter” Koçijançiç

Spread the love

Zëdhënësja e BE për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë Maja Koçijançiç ka shkruar në Tëitter për takimin e realizuar në Bruksel ndërmjet kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe Federica Mogherinit.

  • foto galeri

“Federica Mogherini përshëndet kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama pas takimiti në Bruksel, pas rekomandimit të Komisionit Europian për të hapur negociatat, duke pranuar rezultate të prekshme reformash, në veçanti me reformën e drejtësisë”, shkruan Koçijançiç.

 

Related posts

Urdhri për policët: Orët jashtë orarit kompesim me pushim, jo lekë

dritatv

Mbrojtja dhe Siguria ne Klik Ekspo Group: teknologjitë e orës së fundit gati për Shqipërinë

dritatv

Ministria e Brendshme i përgjigjet PD-së: E vërteta e ngjarjes në Lezhë

dritatv

Leave a Comment