SHQIPERIA

Takim Palmer- Yuri Kim: Përkushtimi ndërpartiak për reformën zgjedhore, lajm pozitiv

Spread the love

I dërguari i Veçantë i SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer është takuar ditën e sotme me ambasadoren e re amerikane në Shqipëri, Yuri Kim.

Sipas asaj që poston ambasada amerikane në Tiranë, në takim është diskutuar për qëndrimin e Shqipërisë mbi Iranin dhe për përkushtimin ndërpartiak për të realizuar reformën zgjedhore sipas rekomandimeve të OSBE/ODIHR.

“Zv.Ndihmës Sekretari i Shtetit dhe i Dërguari i Veçantë për Balkanin Perëndimor Matthew Palmer u takua me Ambasadoren Yuri Kim për të diskutuar qëndrimin e guximshëm dhe parimor të Shqipërisë mbi Iranin, si dhe lajmin pozitiv lidhur me përkushtimin ndërpartiak për të realizuar reformën zgjedhore në përputhje me rekomandimet e OSBE/ODIHR. #SHBAQendronKrahShqiperise”, shkruan ambasada amerikane në Tiranë në postimin e saj të fundit në rrjetet sociale.

Related posts

‘Ja kështuu…’, Jozefina Topalli reagon për ‘zgjedhoren’: Pasi pushoi ‘çështjen gjykata’, rikthehen në krahët e njëri-tjetrit

dritatv

Ngricë dhe mjegull, shihni pamjet që vijnë nga Bulqiza. Apeli i mjekut pneumolog

dritatv

“Zgjedhje të lira dhe të ndershme”/ Zbardhet platforma e Bashës dhe aleatëve

dritatv

Leave a Comment