Tailandë, vijon situata e hapur në sulmin me 20 të vrarë në qendrën tregtare, sulmuesi reziston

Policia tajlandeze po mban të rrethuar Terminalin 21 të qendrës tregtare në Nakhon, qyteti i tretë më i madh i vendit, ku ende gjendet sulmuesi që ka vrarë deri tani 20 persona dhe raportohet se mund të jetë duka mbajtur peng të tjerë, në një masakër që ka tronditur vendin.

Incidenti vijon të mbetet i hapur teksa policia dhe ushtria janë në skenë, me shumë gjasa duke negociuar për të shpetuar pengjet e mundshme.

Ndërkohë qindra njerëz janë shpëtuar nga qendra tregtare dhe në spitale janë dërguar dhjetra të plagosur.

Sulmuesi është i vetëm dhe shumicën e masakrës së tij e ka transmetuar direkt në rrjetet sociale. Vrasësi erdhi nga kazermat e ushtrisë ku nisi masakrën e tij.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

S’ka vështirësi qarkullimi në rrugët e Prishtinës

Pavarësisht borës së rënë gjatë orëve të ditës, qarkullimi në rrugët e Prishtinës po zhvillohet pa probleme. Megjithatë, vozitësit ftohen që të jenë të kujdesshëm...

Këshilli i Europës paralajmëron Francën për “jelekët e verdhë”

Pas veprimeve të dhunshme të "jelekëve të verdhë", të cilat zgjasin prej disa javësh në Francë ku si pasojë humbën jetën 10 persona, Këshilli...

Kurti takohet me përfaqësues shqiptarë në Maqedoninë e Veriut, flasin për formimin e qeverisë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, së bashku me Albulena Haxhiu dhe Liburn Aliu pritën në takim...

Së fundi

Ja si gënjeu Rama”, PD nxjerr faktet: Ndryshimet kushtetuese shkelin marrëveshjen e 5 qershorit.

Partia Demokratike akuzon kryeministrin se ka shkelur marrëveshjen e 5 qershorit dhe se ka gënjyer para shqiptarëve. Sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi...

TIA: Nga nesër anulohen të gjitha fluturimet, pasagjerët mund të rimbursohen ose të rishikojnë datën deri në fund të 2021

Tirana International Airport njofton se ndalimi i fluturimeve nga Austria hyn në fuqi nga nesër deri më 31 korrik. Ndërkohë të gjitha fluturimet janë anuluar,...

BE: Nisni vaksnimin për gripin sezonal që tani në verë

Komision Europian ka këshilluar vendet anëtare të BE të nisin sa më shpejt vaksinimin për gripin sezonal të vjeshtës që tani në verë. Sipas KE,...