• Home
  • Uncategorized
  • Surroi: S’ka vota për demarkacionin, duhet edhe pajtimi i Listës Srpska
Uncategorized

Surroi: S’ka vota për demarkacionin, duhet edhe pajtimi i Listës Srpska

Spread the love

Ish- kreu i Partisë Reformiste Ora Veton Surroi në një postim në Facebook ka komentuar marrëveshjen që kanë arritur partitë në pushtet me LDK’në për ratifikimin e demarkacionit. Sipas tij, pa Listën Srpska nuk ka vota të mjaftueshme.

Sipas Surroit, për të pasur konsensus duhet edhe Lista Srpska pa të cilën nuk do të themelohej Qeveria Haradinaj.

“Lapsus frojdian: ‘Konsensusi i arritur mes partive në pushtet dhe LDK-së nuk i siguron votat për demarkacion..’

Nuk i siguron për faktin e thjeshtë se nuk është konsensus i pushtetit. Për të qenë konsensus, nevojitet Lista Sërpska, pa të cilën nuk do të themelohej kjo Qeveri” ka shkruar Surroi./Kosova Post/

Related posts

Apple apo Samsung, ja cilin duhet të zgjidhni

dritatv

Nisma për shfuqizimin e Gjykatës Speciale është e rrezikshme për Kosovën

dritatv

Çerkezi: Të mbyllen sa më shpejt shkollat gyleniste në Kosovë

dritatv

Leave a Comment