Super buxheti i Man.United, 230 mln euro për merkato

Man.United po përpilon një super buxhet për tu rikthyer konkurrues në Premier League dhe Champions League. Sipas të përditshmes britanike Sunday Express, Ole Gunnar Solskjaer do të ketë në dispozicion këtë verë 230 milion euro për fushatën e blerjeve, një shumë e konsiderueshme pasi këtu nuk përfshihen përfitimet që mund të vijnë nga shitja e lojtarëve të ndryshëm.

Ole Gunnar Solskjaer Resources1 1200x900

Gjithnjë sipas mediave britanike, Christian Eriksen është objektivi kryesor i United. “Djajtë e kuq” shohin tek Eriksen profilin e duhur për të rritur më shumë cilësinë në repartin e mesfushës.

1548489837 005343 1548490015 Noticia Normal

Fantazisti danez është lojtari ideal për të lidhur si duhet mesfushën me sulmin, gjithashtu një futbollisti i cili ka një raport shumë të mirë me golin. Eriksen është gjithashtu objektivi i shumë klubeve të mëdha europine, por ky buxhet ia lejon të bëjnë një çmenduri.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Zidane: Ronaldo i jashtëzakonshëm, por goli im është më i mirë

Nuk e fsheh lumturinë trajneri i Realit, Zinedine Zidane, pasi fitores së skuadrës së tij 0-3 në Torino ndaj Juventusit. Tashmë madrilenët janë thuajse...

Tritan Kalo: Koronavirusi ekziston, duhet marrë seriozisht!

Përmes një postimi në Facebook, mjeku Tritan Kalo bën thirrje të mos biem pre e atyre që i cilëson si idiotësi të mosekzistencës së...

Francë, 5 të vdekur nga përplasja mes dy helikopterëve

Të paktën 5 persona e kanë humbur jetën nga përplasja mes dy helikopterëve që i përkisnin ushtrisë franceze pranë qytetit jugor francez Marseille. Gazeta lokale...

Së fundi

Ndjekje si në filma në Qafë Thanë, trafikantët rrezikojnë jetën e punonjësve për të shpëtuar drogën, arrestohet njëri

Policia ka arrestuar një 43 vjeçar dhe ka shpallur në kërkim një 41 vjeçar, të cilët tenatuan të kalojnë 32 kilogram kanabis drejt Maqedonisë...

Indi, rastet ditore të zbuluara me COVID-19 arrijnë 60 mijë për të dytën ditë radhazi

India gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 61.537 raste të tjera të konfirmuara me koronavirusin e ri (COVID-19), duke shënuar për dy ditë...

Dalin pamjet e aksionit të policisë për kapjen e vrasësve në Elbasan, momenti kur RENEA kërkon thikën në lumë

Policia e Shtetit ka publikuar pamje nga operacioni “Shkumbini”, ku u arrestuan autorët e dyshuar të vrasjes së Emiljano Ramazanit dhe Regis Runaj. Siç bëjnë...