Specialja i fton edhe dy ish-pjesëtarë të UÇK-së

Gjykata Speciale me seli në Hagë i ka ftuar edhe dy ish-pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës, Hysni Gucati, përmes një njoftimi në Facebook, njofton Klan Kosova.

Të ftuarit e radhës janë Abedin Daka (vëlla i dëshmorit Mirush Daka) nga fshati Cerovik i komunës së Klinës dhe Sherif Tahiri nga fshati Tërdevc i komunës së Drenasit, të dy këta pjesëtarë të UÇK-së nga Zona Operative e Drenicës.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Proteinat e dëmshme në zorrën qorre shkaktojnë sëmundjen e Parkinsonit

Sipas gjetjeve të studiuesve, njerëzit që kanë trajtuar me operacion zorrën qorre pak më pak shanse të vuajnë nga sëmundjet neurodegjenerative. Për një kohë të...

Jemen, në sulmet ajrore vriten 20 pjesëtarë të lëvizjes Husi

Në sulmet intensive ajrore të kryera nga forcat e koalicionit nën kryesimin e Arabisë Saudite në bregun perëndimor të Jemenit janë vrarë të paktën...

Konfiskohen 115 kg heroinë në juglindje të Turqisë

Forcat turke të sigurisë sekuestruan rreth 114.9 kilogramë heroinë në provincën juglindore të Hakkarit, bënë të ditur autoritetet lokale. Policia dhe forcat e xhandarmërisë zbuluan...

Së fundi

Ky shtet anulon procesin mësimor për tërë vitin 2020, s’ka as mësim online

Bolivia ka marrë vendim që procesi mësimor të anulohet për tërë vitin kalendarik për shkak të përhapjes së koronavirusit. Kështu, rreth dy milionë nxënës në...

Kosovë : Janë regjistruar 218 raste të reja dhe 15 viktima gjatë 24 orëve të fundit .

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) njoftoi se 15 pacientë kanë vdekur gjatë 24 orëve të fundit dhe janë regjistruar 218 raste të reja...

Tragjike në kosovë, dy vëllezër vdesin në një ditë nga Covid-19 në Pejë

Dy vëllezër që ishin haxhi, Mustafë Zekaj dhe Zekë Zekaj, të moshës 85 dhe 78 vjeç, vdiqën gjatë natës në Novosellë të Pejës. Vëllezërit kishin...