KOSOVA

Specialja i fton edhe dy ish-pjesëtarë të UÇK-së

Spread the love

Gjykata Speciale me seli në Hagë i ka ftuar edhe dy ish-pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës, Hysni Gucati, përmes një njoftimi në Facebook, njofton Klan Kosova.

Të ftuarit e radhës janë Abedin Daka (vëlla i dëshmorit Mirush Daka) nga fshati Cerovik i komunës së Klinës dhe Sherif Tahiri nga fshati Tërdevc i komunës së Drenasit, të dy këta pjesëtarë të UÇK-së nga Zona Operative e Drenicës.

Related posts

Speciales nuk mund t’i iket

dritatv

Vizat, pritja e dekadës

dritatv

QKUK hap konkurs për 103 vende pune për specialistët

dritatv

Leave a Comment