Specialja fton ish-pjesëtarin e UÇK-së nga zona e Pashtrikut

Gjykata Speciale ka ftuar edhe një ish pjesëtar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Bëhet fjalë për Shefqet Buçaj. Ai ka qenë ushtar në Zonën Operative të Pashtrikut.

Lajmin se Buçaj ka marr ftesë nga Specialja e ka bërë publik kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës Hysni Gucati.

Postimi i Gucatit:

Tash u njoftova se sot ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale Shefqet Buçaj, nga Zona e Pashtrikut. Edhe ky, si gjithë të tjerët, do të dalin fitimtarë.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

“Fëmija po digjej, hyra mes flakëve”, rrëfimi rrëqethës i nënës së 3 fëmijëve dhe vjehrrës: Gjithçka u bë hi

Ende pa zbardhur dita, kjo 18-vjeçare u zgjua mes flakëve të zjarrit, që i kishin përfshirë shtëpinë....

Punë në komunitet për Rroshin, PD: Rama nuk e ka seriozisht dekriminalizimin

Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit për ish-kryebashkiakun e Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi, duke e quajtur “një provë të qartë se Edi Rama...

Komuna e Junikut me linjë të veçantë të furnizimit me energji elektrike

Qytetarët e Komunës së Junikut, që nga dita e premte, kanë mundur të dallojnë ndryshimin në furnizim me energji elektrike nga ana e KEDS-it,...

Së fundi

Hoti: Nuk do të hezitoj ta kërkoj. Thaçi: Qytetarët të zbatojnë masat rigorozisht

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka paralajmëruar vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të përkeqësimit të situatës me koronavirus. Nga foltorja e Kuvendit, Hoti...

Hajdari paralajmëron krijimin e partisë së re: Shqiptarët duan një alternativë tjetër

Një ditë pas daljes publike të liderit të PD-së Lulzim Basha për listat e hapura, ku sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama, vjen një reagim...

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish= kryeministrin Zoran...