Spalletti rrit pretendimet: Duhet të fitojmë çdo ndeshje

Tekniku i Interit ka rritur pretendimet përpara ndeshjes së radhës kundër Veronës në “Bentegodi”. “Duhet të fitojmë gjithmonë për të mbajtur hapin, nuk mund të jemi të qetë”, tha tekniku i zikaltërve në konferencën për shtyp.

“Duhet të tregojmë që jemi Interi. Sa i përket skuadrës mos më pyesni për emrat në çdo ndeshje. Skuadra ka gjetur një ekuilibër dhe kështu që skuadra nuk ndërrohet”, tha Spalletti që konfirmoi gjithashtu se për këtë ndeshje do të jenë të gatshëm edhe Vecino që shfaqi shenja lodhje në takimin me Sampdorian, por edhe Brozoviç që mungon prej 2 javësh.

Sa i përket merkatos së janarit, trajneri i zikaltërve nuk shumë dëshirë të flasë. “Jam i kënaqur me futbollistët që kam në dispozicion, më shumë se sa të mendoj për blerje. Them që kam një skuadër të mirë për të shkuar deri në fund të sezonit. Më e vështira vjen tani. Duhet të qëndrojnë në grupin e kryesimit. Në janar do të vlerësojmë nëse kemi nevojë për ndërhyje apo jo”, tha Spalletti.

Trajneri i Interit vlerëson edhe dy mbërritjet e fundit në skuadër Dalbert dhe Cancelo, por ka më shumë besim te skuadra me të cilën është prezantuar në ndeshjet e fundit./Top Channel/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Dhunon vëllain e gruas, arrestohet 64-vjeçari

Një sherr i momentit ka çuar në pranga 64-vjeçarin Avdul S., nga Peshkopia, i cili ka dhunuar fizikisht kunatin e tij, R. F., 40...

Thaçi kërkon nga BE-ja vendim për liberalizimin e vizave dhe statusin e kandidatit

Sipas një njoftimi të Zyrës së Presidentit të Kosovës, Thaçi në adresimin e tij online në këtë samit ka përsëritur nevojën urgjente që BE-ja...

Si lindi koncesioni i pompave; Propozimi i pakërkuar i kompanisë që në 2016-ën

Top Channel mëson se koncesioni i pompave të karburantit është një propozim i pakërkuar që i është bërë qeverisë shqiptare që në vitin 2016....

Së fundi

Meta takon Avdullah Hotin: Shqipëria mbështet dialogun Kosovë – Serbi, forcat politike të Kosovës të jenë të bashkuara

Presidenti i republikës Ilir Meta ka zhvilluar një takim me kryeministrin Avdullah Hotin, i cili ka ardhur për vizitë në Tiranë. Meta shprehet se i...

Britania e Madhe nuk hap kufijtë me Shqipërinë, ja 57 vendet për të cilat prej 10 korrikut nuk aplikohet karantinimi i detyrueshëm

Britania e Madhe ka hapur kufijtë për 57 vende të botës, por Shqipëria nuk bën pjesë në to. Kjo do të thotë se kufiri ajror mes...

Këshilla të arta

https://youtu.be/gdVbCr7hBmY Titulli: Këshilla të arta Autor: Ebul Ferexh Ibn Xhevzi Përkthyes: Mr. Osman Osmani Redaktor: Bujar Vërbovci Kopertina: Bashkim Mehani Përgaditi për shtyp: Bashkim Avdiu Shtypi: FocusPrint – Shkup Për botuesin: Bashkim...