Spageti me fruta deti

1 pako makarona spageti
1 kg fruta deti
2-3 kokrra domate
2-3 thelpinj hudhër
Vaj ulliri
Kripë, piper
Majdanoz për servirje

Fillimisht vendosim makaronat të ziejnë në ujë të bollshëm me kripë. Në një tigan të thellë hedhim vajin e ullirit dhe hudhrat e grira hollë. Pasi vaji të ngrohet dhe të aromatizohet shtojmë fruta e detit. I trazojmë 2-3 herë derisa të zbuten pak dhe më pas shtojmë domatet të prera në kubikë të vegjël. Rregullojmë shijen me kripë dhe piper dhe e lemë salcën të marrë marrë valë.

I lemë makaronat me fruta deti për 1-2 minuta në zjarr, shtojmë majdanozin e freskët dhe i servirim menjëherë të ngrohta.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Skamja në polici, drejtuesit pyesin vartësit a kanë lavatrice e TV

Për gjendjen ekonomike të vështirë të punonjësve të policisë është folur shpesh por vetëm tani duket se po fillon të bëhet dicka konkrete për...

Maliqi thirrje shqiptarëve: Ngrihuni, fati i vendit është në rrezik nga bandat, duhet larguar e keqja sa më parë!

Deputeti Lefter Maliqi iu bën thirrje shqiptarëve të ngrihen për të rrëzuar qeverinë e Edi Ramës, që...

Alfa Romeo tërheq nga tregu 60.000 vetura Giulia dhe Stelvio

Prodhuesi italian i veturave, Alfa Romeo, tërhoqi nga tregu dy modelet më të njohura për shkak të problemeve mekanike. Më shumë se 60.000 automjete të...

Së fundi

Samsung Galaxy A72 vjen me 5 kamera

Telefoni inteligjent i mesëm do të marrë një tele-kamerë shtesë me zmadhim optik 3x. Samsung supozohet të instalojë një konfigurim të kamerës me 5 sensorë...

Bruksel, punonjësit e transportit publik në grevë

Në Bruksel ka filluar greva njëditore e punonjësve të transportit publik, (AA). Greva ka ndikuar negativisht ndaj qytetarëve që shfrytëzojnë transportin publik për detyra dhe...

Tensioni i ashpër Greqi-Turqi, Pompeo takime me zyrtarët e lartë në Selanik: Çështjet e kufijve detarë duhen zgjidhur …

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, zhvilloi të hënën bisedime me homologun e tij grek Nikos Dendias në një kohë tensionesh mes dy aleatëve...