KOSOVA

Sot, zgjidhen gjyqtarët e Kushtetueses

Spread the love

Sot në orën 16:00, Kuvendi i Republikës së Kosovës, do të mblidhet në seancë të re plenare.

Pikë e vetme e rendit të ditës së kësaj seance do të jetë përzgjedhja e kandidatëve për gjyqtarë të Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Kosovës.

Gjatë ditës së djeshme në seancën e Kuvendit ndër tjerash është votuar ligji për kryeqytetin e Kosovës, i cili i jep Prishtinës status të veçantë./Kp/

Related posts

Haraçija: Avdullah Hoti dhe Haxhi Avdyli janë matrapazë, ne mendojmë për shtet si rugovista

dritatv

Dhënia e shpërblimit të pagesave për mësimdhënësit e viteve të 90-ta, detyrë që do të përmbushet

dritatv

Trump uron Kosovën në prag të 10-vjetorit të Pavarësisë

dritatv

Leave a Comment