Soreca takoi kreun e SPAK, zbulon bisedën

Ambasadori i BE në vendin tonë, Luigi Soreca ka zhvilluar një takim me kreun e SPAK, Arben Krajën.

“Folëm për sfidat e SPAK si institucion i ri”, tregon detaje në twitter Soreca nga takimi.

“Kemi shkëmbyer gjithashtu mendime për rishpërndarjen e kompetencave me Prokurorinë e Përgjithshme dhe zyrat lokale, dhe zbatimin e ligjit të ri për masat parandaluese”, vijon ai më tej.

??
??

Very productive meeting today with the Chair of SPAK Mr. Arben #Kraja. We discussed SPAK’s challenges as new institution. We also exchanged on repartition of competencies with General Prosecution and local offices, and on implementation of the new law on preventive measures.

View image on Twitter
View image on Twitter
View image on Twitter


- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Lista Serbe vazhdon me lojën e njëjtë, kryetarët e komunave refuzojnë të betohen!

Megjithëse i fituan zgjedhjet e jashtëzakonshme të mbajtura së fundmi, dy kryetarët serbë të Zveçanit e Mitrovicës Veriore refuzuan të betohen. Këtë për lajmi.net e...

Zuckerberg në qendër të hetimeve amerikane, rrezikon sanksione

Mark Zuckerberg është në qendër të disa hetimeve që autoritet amerikane po bëjnë në lidhje me të dhënat personale nga ana e Facebook. Investiguesit po...

Rama: Nuk ka Shqipëri të Madhe, kjo që po bëjmë është për një kufi fluid

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se me hapjen e zyrës doganore të Kosovës në Portin e Durrësit është një hap i rëndësishme...

Së fundi

Si të pastrojmë këpucët e bardha, 8 mënyra të thjeshta me produkte shtëpiake

Këpucët e bardha janë pjesë e garderobë së të gjithëve pothuajse. Fatkeqësisht, meqenëse ato bëhen pis kaq lehtë, edhe nëse kujdeseni shumë, shumica prej nesh...

“EBA i ka bërë kërkesë zyrtare SHBA-së për avionët luftarakë F-35”

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) të cilat pak kohë më parë nënshkruan marrëveshjen e "normalizimit" me Izraelin, thuhet se i kanë bërë kërkesë zyrtare...

COVID-19, rritje rekord e infeksioneve të reja në Europën Qendrore

Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar 522 infeksione...