LIVESTYLE

Si të bëni parfum në kushte shtëpie me aromat më unike

Spread the love

E keni menduar ndonjëherë të bëni parfum me aromat më unike dhe të preferuara vetë në shtëpi? Nëse jo, atëherë është koha të mësoni se si të krijoni parfume sipas aromave që juve ju pëlqejnë më shumë. Kështu, nuk keni nevojë të shpenzoni më para sepse kjo recetë do t’ju zgjidhë përgjithmonë “problemin” me parfumin.

Përbërësit:

2 gota ujë

2 filxhanë çaji me lule të freskëta të copëtuara (livando, jargavan, lule portokalli, tjetër)

Përgatitja:

Vendosni një garzë në një tas mesatar. Hidhni mbi të lulet e copëtuara të përzgjedhura sipas dëshirës.

Shtoni më pas ujin dhe mbuloji me një kapak. Lëreni mënjanë përgjatë gjithë natës.

Të nesërmen, mblidhni anët e garzës dhe shtrydhini ngadalë në një tenxhere të vogël. Vendoseni lëngun e lëshuar të ziejë derisa të mbetet 1-2 lugë çaji. Hidheni në një shishe të vogël dhe do t’ju shkojë për një kohë të gjatë./tesheshi.com/

Related posts

Princesha tregon se si ia theu hundën një ushtari në Kosovë

dritatv

Artistët turq vizatojnë grafite në Siri: Ndal dhunës ndaj fëmijëve

dritatv

Tre shqiptarë në “Eurovizion”, Bushpepa pushton skenën e provave në Lisbonë

dritatv

Leave a Comment