KUZHINE

Si të bëjmë vet një smoothie me kivi!

Spread the love

Kivit janë frutat e këtij sezoni, prandaj fare mirë mund t’i shfrytëzoni për disa smoothie që do ju mbushin plot me energji që në mëngjes.

Mësoni si ta përgatisni këtë pije:

Përbërësit:

2 kivi të qëruara mirë

½ e bananes

½ mollë jeshile

½ filxhan çaji me qumësht

2 lugë me mjaltë (ose sheqer, sipas dëshirës)

3 kuba akulli

Përgatitja:

Në një blender shtojmë bananen, qumështin dhe mjaltin.

E përpunojmë mirë dhe më pas shtojmë kivit, mollën dhe 3 kubat e akullit. E përziejmë mirë për rreth 1 minutë dhe pija juaj e mëngjesit është gati! Shijojeni!/tesheshi.com/

Related posts

Kinoa me kungullesha dhe patëllxhan

dritatv

Ëmbëlsirë e shpejtë për mysafirët që vijnë papritur

dritatv

Ëmbëlsira 6000 vjeçare, më e vlefshmja në botë që shëron shumë sëmundje

dritatv

Leave a Comment