SHËNDETËSI

Si ta mbroni mëlçinë?

Spread the love

Mëlçia ka nevojë për mirëmbajtje të vazhdueshme në mënyrë që të ruani shëndetin e trupit tuaj.

Nëse e vëreni se urina ka ngjyrë më të errët se zakonisht, kjo mund të jetë shenjë e dëmtimit të mëlçisë.

Më poshtë u sjellim disa këshilla si të ndihmoni mëlçinë:

Konsumoni çaj, veçanërisht të gjelbër

Pini shumë ujë

Shmangni pijet freskuese dhe sheqerin

Hani ushqim të pasur me vitaminë C

Shmangni konsumimin e alkoolit dhe pirjen e duhanit.

Related posts

Këto janë arsyet pse duhet të hani vezë të ziera!

dritatv

Shmangni këto pesë ushqime për të zvogëluar rrezikun e sëmundjes

dritatv

Ushqimet që luftojnë dhimbjet e artritit reumatik

dritatv

Leave a Comment