Shqiptari vret gruan e tij në Zvicër

Të hënën pasdite Ilir. B, 37 vjeçar nga Maqedonia ka vrarë gruan e tij në Zvicër.

Ai me thikë kishte vrarë gruan e tij Luiza në moshën 34 vjeçare, shkruan ‘Blick’.

Një mik i viktimës i shokuar nga kjo ngjarje, ka thënë se viktima dëshironte të ndahej nga bashkëshorti i saj, që e përshkuan të dhunshëm dhe që e kishte keqtrajtuar atë.

“Ai ishte i dhunshëm më gruan e tij. Ajo i dha disa shanse, por ajo nuk mundi të duronte më”, ka thënë një dëshmitar.

Ndërsa, një tjetër anëtar i familjes ka thënë se çifti kishte jetuar ndaras.

“Ajo për një kohë nuk e ka lejuar t’i shihte as fëmijët. Kohët e fundit, atë e lejoi që t’i vizitoj sërish, kështu që ai mori me qira një dhomë pranë shtëpisë së tyre”, ka thënë familjari.

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Samsung zbulon celularin që paloset (Foto+Video)

Samsung ka zbuluar telefonin e tij të shumëpritur që paloset dhe u kërkoi zhvilluesve të Android-it që të fillojnë të krijojnë aplikacione për pajisjen...

Kuvendi i PD-së miraton statutin e ri, mungojnë kundërshtarët. Selami përplaset me Bashën

Partia Demokratike ka mbledhur Kuvendin Kombëtar në Pallatin e Kongreseve, ditën e dielë. Në Kuvend u miratuan ndryshimet në statut. Ndërkohë, mungonin kundërshtarët kryesorë...

Dyndje masive në 4 ditë, Policia e Shtetit “mbushet” nga të rinjtë

Prej datës 3 Korrik e deri paraditen e sotme, në gjithë vendin kanë aplikuar mbi 500 të rinj e të reja për tu bërë...

Së fundi

Ja sa para duhet ti shpenzojnë subjeket politike për fushatë sipas vendimit të KQZ-së

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka vendosur për kufizimin e shpenzimeve të fushatës zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit. Sipas këtij vendimi, KQZ-ja...

Zgjedhjet lokale në Rusi, kryeson partia “Rusia e Bashkuar”

Kryeministri i Rusisë, Dmitry Medvedev ka njoftuar se në zgjedhjet rajonale dhe lokale në Rusi udhëheq partia "Rusia e Bashkuar". Medvedev deklaroi se rezultati i...

Siri, rreth 200 mijë civilë kanë emigruar nga Dera

Rrjeti Sirian për të Drejtat e Njeriut (SNHR) njoftoi se 198 mijë civilë kanë emigruar në kufirin e Jordanisë dhe të Izraelit për shkak...