“Shqipet”, ja si e feston kryeministri Rama fitoren e Kombëtares me Islandën

Kryeministri Edi Rama është mes shqiptarëve që i bashkohen festës së Kombëtares pas fitores 4-2 me Islandën në Elbasan Arena.

Këtë festë kreu i qeverisë ka zgjedhur ta ndajë edhe me ndjekësit në “Facebook”. Ai publikon një foto të festës së çmendur në fushën e gjelbër pas golit të 3-të të bërë nga Odise Roshi.

“Shqipet”, shkruan kryeministri, mbi foton ku futbollistët mbi njeri-tjetrin nuk i përmbahen emocioneve.

Rama

 

 

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Fotoja që po bënë kërdi në rrjetet sociale!

Fjala është për një lloj demi gjigand që po shkakton trishtim tek njerëzit që e shohin. Demi është i llojit “Blu Belgium”, pamja e të...

BE thirrje ndaj regjimit të Assadit dhe aleatëve të ndalojnë sulmet në Idlib

Bashkimi Evropian (BE) u bëri thirrje regjimit të Bashar al-Assadit dhe aleatëve që të ndalojnë sulmet në...

Basha nga Fushë-Arrëzi: Opozita fituese e zgjedhjeve të lira kurdo

Lideri i opozitës Lulzim Basha deklaroi nga Fushë-Arrëzi se Partia Demokratike me aleatët e saj është fituese e zgjedhjeve të lira e të ndershme...

Së fundi

Turqi, takimi i parë i Këshillit të Sigurisë nën sistemin presidencial

Në kryeqytetin e Turqisë, Ankara, filloi takimi i parë i Këshillit të Sigurisë Kombëtare (MGK) në sistemin e ri presidencial të qeverisjes. Takimi mbahet në...

BE-ja kërkon reforma në gjyqësor

Grupi për Ballkan ka organizuar tryezën “Ndërtimi i shteteve më të fuqishme në Evropën Juglindore: Fuqizimi i sundimit të ligjit, mbrojtjes së të  drejtave...

Separatistët fitojnë zgjedhjet në Katalonjë

Partitë separatiste në Katalonjë në zgjedhjet e djeshme të jashtëzakonshme parlamentare fituan vota të mjaftueshme për formimin e qeverisë së shumicës. Qytetarët e rajonit autonom...