Shkëlqen Milani por shënon Juventusi, Dibala zgjidh supersfidën

Juventusi ka fituar sot me shumë vuajtje një duel të rëndësishëm ndaj Milanit (1-0) duke u kthyer në kreun e Serisë A, por bardhezinjtë e drejtuar nga Mauricio Sarri kanë vuajtur shumë për të marrë tri pikët.

Në duelin e luajtur në Torino, kanë qenë miqtë ata që kanë krijuar më shumë lojë e raste, sidomos në pjesën e parë duke vënë në vështirësi të dukshme vendasit pasi kanë qenë gjithmonë pranë rrjetës sidomos me Piotek.

Pjesa e dytë ishte pak më e balancuar, me raste në të dy ekipet edhe pse Sarri hoqi shpejt nga fusha Ronaldon për t’i bërë vend Dibala. Ndërrimi, edhe pse normalisht nuk i pëlqeu portugezit, ishte ai i duhuri, pasi argjentinasi ishte ai që shënoi golin e vetëm të ndeshjes, në minutën e 77-të të sfidës, duke vendosur këtë duel me shumë histori.

Tanimë Juventus kalon përsëri Interin në kreun e renditjes, ndërsa Milani mbetet i zhytur në pozita aspak të mira në renditje, me vetëm 13 pikë pas 12 ndeshjesh.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Intervista/ Edward Snowden: Njerëzit janë ende të pafuqishëm kundrejt përgjimit, por ata janë ndërgjegjësuar

Pesë vjet pas publikimit të dokumenteve sekrete të Agjencisë Kombëtare të Sigurisë së Shteteve të Bashkuara, përgjegjësi për rrjedhjen e tyre në media, thotë...

Kjo është gruaja më e pasur në botë!

Mbretëresha Elizabeta II fundjavën e kaluar, mbushi plot 93 vjeç dhe me 67 vitet e saj në pushtet ka thyer çdo rekord. Por, sa e...

Të ardhurat bien 30% në prill, 132 milionë euro më pak për 4-mujorin

Prilli duket se ka qenë muaji më i vështrë në ekonomi, ku pothuajse gjithçka ishte e mbyllur, si rrjedhojë e Covid-19, dhe kjo është...

Së fundi

Sekuestrohen mbi 30 mijë euro dhe një automjet në Kakavijë, nën hetim dy grekë, një italian dhe një shqiptar

Policia Kufitare e Kakavijës parandaloi dhe goditi dy raste të tentativës për transfertë të paligjshme të parave, 1 rast të trafikimit të mjeteve motorike...

Gucati: Turqia ka liruar veteranin e UÇK-së

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati, ka njoftuar se autoritetet e Turqisë e kanë liruar veteranin, Imri Ilazi. Sipas Gucatit,...

Ndjekje si në filma në Qafë Thanë, trafikantët rrezikojnë jetën e punonjësve për të shpëtuar drogën, arrestohet njëri

Policia ka arrestuar një 43 vjeçar dhe ka shpallur në kërkim një 41 vjeçar, të cilët tenatuan të kalojnë 32 kilogram kanabis drejt Maqedonisë...