KURIOZITETE

Shitet miliona dollarë skeleti i një dinozauri

Spread the love

Çdokush që ka kursyer disa miliona euro do te ketë mundësinë që ta posedojë skeletin të species unike: një dinozaur që për vite kishte zënë vend në muzeun e Parisit.

Shkencëtarët thonë se skeleti daton qysh prej periudhës së Jurassic të vitit 155.

Skeleti do të shihet në një ankand që do të mbahet Brenda Kullës së Eiffel në Paris dhe pritet të shitet diku mbi 1 milionë euro.

Skeleti i predatorit është diku 8.7 metra i gjatë dhe 2.6 metra i lartë./tesheshi.com/

Related posts

Nisma komunitare: Iftari i Hapur tërheq me qindra njerëz në Britani

dritatv

Duhani shkurton jetën, po pse disa konsumues të tij jetojnë gjatë?

dritatv

Kjo është shqiptarja e parë që u bë milionere me kriptovaluta?

dritatv

Leave a Comment