Shënohet viktima e tretë nga koronavirusi në Maqedoninë Veriore

Shënohet viktima e tretë nga Virusi Korona në Maqedoninë Veriore.

Gruaja nga fshati Ballancë e Qendër Zhupës ndërroi jetë pasditen e së mërkurës.

Pacientja tani më e ndjerë Alije Mustafa ishte e para e prekur në atë zonë, e cila së bashku më bashkëshortin e saj të infektuar ishin kthyer nga Italia.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Kroacia do të ndihmojë Kosovën në rrugën europiane

Në kuadër të vizitës në Republikën e Kroacisë Zv.Kryeministri Dardan Gashi ka takuar Ministren e Zhvillimit Rajonal dhe fondeve të BE-së Gabrijela Zalac. Gjatë këtij...

Volvo sjell makinën autonome “business class”

Makina autonome do të sjellë mënyra të reja për të udhëtuar. Një prej tyre është e ajo e Volvos me konceptin e saj 360C,...

Alzajmeri mund të diagnostikohet 10 vite përpara. Ja se si!

Ndryshimet e nivelit të një proteine në gjak mund të ndihmojnë në dallimin e dëmtimit të trurit 10 vjet përpara se të zhvillohen simptomat...

Së fundi

Itali, konfirmohen 681 vdekje të reja nga COVID-19

Italia ka raportuar 681 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 15.362 numrin e përgjithshëm të vdekjeve nga virusi...

Apeli i ri i IKShP-së: E kemi ende situatën nën kontroll, ju lutem rrini në shtëpi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka lëshuar një apel tjetër sa i përket gjendjes me koronavirusin në Kosovë, specifikisht respektimit të masave kundër përhapjes...

Kosova me më së paku të prekur me Covid-19 në rajon, prin Serbia

Republika e Kosovës po del të jetë vendi me më së paku persona të infektuar më koronavirus në rajon. Kosova deri më tani ka të...