SHBA, të shtëna me armë në një shkollë në Alabama

 

 

Një 17-vjeçare humbi jetën, ndërsa dy persona të tjerë mbetën të plagosur pas të shtënave me armë zjarri në një shkollë të mesme në Alabama të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

 Autoritetet raportojnë se incidenti ndodhi në “Huffman High School” të mërkurën pasdite, ndërsa nga të dhënat e para dyshohet se të shtënat ishin aksidentale.

Vajza 17-vjeçare, e identifikuar nga miqtë e saj si Courtlin Arrington, vdiq gjatë transportit në spital.

Mediat shkruajnë se autori i të shtënave ishte një nxënës, i cili ishte i armatosur në shkollë dhe ndërsa po i tregonte armën e tij shoqeve, aksidentalisht ka qëlluar.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Gjermania nesër e çon në Beograd zgjidhjen për Kosovën dhe Serbinë

Një delegacioni gjerman nesër do të udhëtojë në Serbi për të cuar konceptin e Berlinit për marrëveshjen obligative Kosovë – Serbi e cila do...

Kryeministri Haradinaj: Kjo do të jetë sfida ime e parë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në rrjetin social facebook ka bërë të ditur se cila do të jetë sfida e parë...

LDK-ja kërkon që të shtunën të mbahet seanca për formimin e qeverisë

LDK-ja ka dorëzuar në Kuvend kërkesën për seancë të jashtëzakonshme për formimin e Qeverisë së re. Sipas shefit të Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben...

Së fundi

Theu karantinën, 4 muaj burg për 27 vjeçarin

Një 27 vjeçar është dënuar me 4 muaj burg në Korenë e Jugut, pasi theu rregullat e karantinës. Ky është dënimi i parë më...

Shqipëri : Konfirmohen 25 raste pozitive në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 25 persona. Në total, numri i të infektuarve në Shqipëri...

Vetëm 55% e punonjësve kanë përfituar pagën prej 40 mijë lekësh

Janë rreth 97 mijë punonjës që u është miratuar pagesa prej 40 mijë lekësh si pjesë e paketës së dytë financiare dhe 95 mijë...