Serbia nis hakmarrjen, i bllokon rrugët mallrave të Kosovës

Serbia ka marrë vendim që të gjitha mallërat evropiane që kanë destinacion Kosovën dhe anasjelltas të mos lejohen të qarkullojnë rrugëve të saj.

Vendimi ka hyrë në fuqi në ora 00:00, të mëngjesit të sotëm. Biznesmenë kosovarë i kanë treguar Insajderit që kamionët me mallra që kanë destinacion Kosovën nuk po lejohen të futen nga Kroacia dhe Hungarian ë Serbi.

“Radhë të gjata kamionësh janë krijuar në kufi të këtyre dy shteteve”, ka treguar një tregtar.

Zëdhënësja e qeverisë Donjeta Gashi, ka deklaruar se zyrtarisht nuk kanë ndonjë informatë se mallrat evropaiane që kanë destinacion Kosovën janë bllokuar nga Serbia./Kosova Post/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Shqipëri: 12 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë Shqipërinë janë infektuar me Covid-19, 12 persona. Sipas ministrisë së Shëndetësisë në total gjatë 24 orëve të...

Microsoft’s Surface App Shows Accessory Battery Levels

Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia, there live the blind texts. Separated they live in Bookmarksgrove...

“Irani planifikon të zvogëlojë edhe më shumë detyrimet nga marrëveshja bërthamore”

Zyrtarë të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Iranit kanë thënë se vendi planifikon që të zvogëlojë detyrimet nga marrëveshja bërthamore e vitit 2015. Duke...

Së fundi

Vetëm 55% e punonjësve kanë përfituar pagën prej 40 mijë lekësh

Janë rreth 97 mijë punonjës që u është miratuar pagesa prej 40 mijë lekësh si pjesë e paketës së dytë financiare dhe 95 mijë...

OBSH paralajmëron: Valë e dytë e koronavirusit

Derisa shumë vende të botës kanë lehtësuar masat kundër koronavirusit, Organizata Botërore e Shëndetësisë i ka paralajmëruar ato se mund të përballen me “valën...

Kompania amerikane nis testimin e vaksinës kundër COVID-19

Kompania amerikane e bioteknologjisë, Novavax, filloi testimin në njeri të vaksinës kundër koronavirusit dhe tha se në korrik pret rezultatet paraprake mbi efektivitetin dhe...