Samsung rikthehet me tre modele të reja. Ja për çfarë bëhet fjalë

Samsung rikthehet në tregun britanik me tre modele të reja të laptopëve. Samsung ka munguar në tregun e laptopëve në Mbretërinë e Bashkuar për ca kohë, pavarësisht lansimit fillestar në SH.B.A.

Laptopët Samsung janë rikthyer në tregun e Mbretërisë së Bashkuar në një mënyrë spektakolare.

Gjigandi korean ka konfirmuar modelet e reja të laptopëve të quajtur Galaxy Book Ion dhe dhe Galaxy Book Flex në tregun britanik, së bashku me një version të parë të Galaxy Book S.

Me dizajne premium dhe një specifika konkurruese të ultrabook-ëve, çmimi i pajisjeve të reja do të rivalizojë në një mënyrë të madhe me Dell XPS 13 dhe MacBook Air 2020.

Samsung Galaxy Book Flex është një ultrabook i hollë dhe i konvertueshëm me karakteristikën e tij të përmbajtjes është përfshirja e teknologjisë së ekranit QLED të kompanisë për ekranin 13.3 inç me Full HD. Çmimi i Samsung Galaxy Book Flex është 1,349 funta.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Zbulohet një filter i ri ajri, mund ta zëvendësojë maskën tradicionale të fytyrës!

Një filtër i ri ajri mund të jetë në gjendje të vrasë bakteret dhe viruset që fluturojnë në ajër në një ‘shkelje’ syri. Pajisja përdor...

Gjyqtarë… robotë?

Robotë asistentë për të zëvendësuar magjistratët dhe zhbllokuar kaosin për një funksionim sa më efikas të gjykatave. Emergjenca e inteligjencës artificiale po krijon shqetësim në...

Stafi mjekësor i Spitalit Rajonal Berat në vetëkarantinim

Stafi mjekësor i Spitalit Rajonal Berat është vetëkarantinuar mesditën e sotme. Lajmi është bërë i ditur nga Drejtoresha e Spitalit Rajonal Berat,Edlira Shkëmbi. Një mjeke...

Së fundi

Hoti: Nuk do të hezitoj ta kërkoj. Thaçi: Qytetarët të zbatojnë masat rigorozisht

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka paralajmëruar vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të përkeqësimit të situatës me koronavirus. Nga foltorja e Kuvendit, Hoti...

Hajdari paralajmëron krijimin e partisë së re: Shqiptarët duan një alternativë tjetër

Një ditë pas daljes publike të liderit të PD-së Lulzim Basha për listat e hapura, ku sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama, vjen një reagim...

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish= kryeministrin Zoran...