SHQIPERIA

Salianji, në prokurori për “Babalen”

Spread the love

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salinaji, ka mbërritur në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për të dëshmuar në lidhje me hetimet për dosjen e pagëzuar si “Babalja”.

Prokuroria e Krimeve të Rënda tregoi se deputeti demokrat Salianji është në hetim për akuzën e kallëzimit të rremë.

Akuza është ngritur në lidhje me audiopërgjimin e Albert Veliut dhe Agron Xhafës, vëllait të ministrit të Brendshëm, por që më pas, sipas hetimeve, rezultoi se bashkëbiseduesi i Veliut nuk ishte Agron Xhafaj, por Fredi Alizoti, një aktor që kishte imituar zërin e Agronit, kundrejt një shpërblimi prej 200 mijë eurosh./Top Channel/

Related posts

Jepni me qira? Tatimet do verifikojnë kontratat

dritatv

Dedja: Vettingu, shumë i ashpër! Si të kalosh varrin për së gjati

dritatv

Krimet ushtarake, shtohen dezertimet

dritatv

Leave a Comment