SHQIPERIA

Salianji, në prokurori për “Babalen”

Spread the love

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salinaji, ka mbërritur në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për të dëshmuar në lidhje me hetimet për dosjen e pagëzuar si “Babalja”.

Prokuroria e Krimeve të Rënda tregoi se deputeti demokrat Salianji është në hetim për akuzën e kallëzimit të rremë.

Akuza është ngritur në lidhje me audiopërgjimin e Albert Veliut dhe Agron Xhafës, vëllait të ministrit të Brendshëm, por që më pas, sipas hetimeve, rezultoi se bashkëbiseduesi i Veliut nuk ishte Agron Xhafaj, por Fredi Alizoti, një aktor që kishte imituar zërin e Agronit, kundrejt një shpërblimi prej 200 mijë eurosh./Top Channel/

Related posts

Dëborë në pranverë; Reshje në verilindje dhe juglindje. Sinoptikanët: Ulen temperaturat

dritatv

Murrizi nuk dorëzon mandatin. Ende nuk ka firmosur edhe deputetja Rudina Hajdari

dritatv

Lajmi i keq/ Ja çfarë do ndodhë nga 1 Janari 2019 me makinat e përdorura

dritatv

Leave a Comment