BOTA

Rusia shqyrton shkyçjen nga interneti

Spread the love

Rusia është duke llogaritur që të shkyçet për një kohë të shkurt nga rrjeti global i internetit.

Kjo mund të bëhet si pjesë e një testi kibernetik mbrojtës.

Testi ka për qëllim që kalimi i të dhënave në mes të qytetarëve rusë dhe organizatave të bëhet brenda kombit, në vend se të dalin në rrjetin ndërkombëtar.

Një draft ligjor lidhur me ndryshimet teknike të nevojshme për të vepruar si i pavarur ishte prezantuar në parlamentin rus vitin e kaluar.

Testi pritet që të bëhet nga 1 prilli i këtij viti, por që nuk është dhënë një datë e saktë për këtë.

Related posts

Protestat në Iran, paralajmërim për dënime më të rënda për pjesëmarrësit

dritatv

Turqi, arrestohen 19 persona për sulmin mbi pjesëtarët e Partisë AK

dritatv

Zjarr në një ndërtesë në Stamboll, 4 të vdekur

dritatv

Leave a Comment