SPORT

“Rusi 2018”, Southgate shpall listën paraprake të Anglisë

Spread the love

Përgatitjet për Botërorin e kësaj vere në Rusi i kanë lënë radhën përfaqësueses së “Tre luanëve” për të njoftuar listën paraprake me 23 të grumbulluarit që do të nisin fazën përgatitore.

Trajneri Gareth Southgate ka komunikuar emrat e përfshirë në këtë listë, gjatë një konference për shtyp këtë të mërkurë.

Ashtu siç ishte parashikuar, për Botërorin “Rusi 2018” nuk do të grumbullohen portieri Hart, ishi i Manchester Cityt dhe Torinos; mesfushori Jack Wilshere i Arsenalit; por as mbrojtësi Chris Smalling i Manchester United.

Surprizat e kësaj liste janë Alexander-Arnold i Liverpoolit, si dhe Loftus-Cheek i Crystal Palace. Edhe pse janë grumbulluar, Heaton, Tarkowski, Cook, Livermore dhe Lallana, priten të konsiderohen thjesht rezerva në dispozicion.

Ja lista e plotë me 23 lojtarët e Anglisë:

Portierë: Jack Butland (Stoke City), Jordan Pickford (Everton), Nick Pope (Burnley)
Mbrojtës: Gary Cahill (Chelsea), Kyle Walker (Man City), Kieran Trippier (Tottenham), John Stones (Man City), Harry Maguire (Leicester), Phil Jones (Manchester United), Danny Rose (Tottenham), Ashley Young (Manchester United), Trent Alexander-Arnold (Liverpool)
Mesfushorë: Jordan Henderson (Liverpool), Eric Dier (Tottenham), Fabian Delph (Manchester City), Ruben Loftus-Cheek (Crystal Palace), Dele Alli (Tottenham), Jesse Lingard (Manchester United), Raheem Sterling (Manchester City)
Sulmues: Harry Kane (Tottenham), Jamie Vardy (Leicester), Danny Welbeck (Arsenal), Marcus Rashford (Manchester United)./Top Channel/

Related posts

Skadon klauzola, s’ka divorc mes Interit dhe Icardit

dritatv

Neymar kërkon pagë më të lartë se Ronaldo për të shkuar në Madrid

dritatv

Milani rikthehet te fitorja për Europën, Benevento befason sërish

dritatv

Leave a Comment