Rugova: Është koha e trurit dhe jo e muskujve!

Deputeti i LDK-së, Naser Rugova, thotë se kthesa më e madhe dhe kthimi i shpresës bëhet duke përdorur trurin e jo muskujt.

Ai thotë se tani na duhet vizion i qartë, koka të ftofta, urtësi e dituri, pjekuri e vendosmëri.

Ky është postimi i plotë i Rugovës në Facebook:

Kthesa e madhe dhe kthimi i shpresës bëhët me përdorimin e trurit dhe jo të muskujve!
Na duhet vizion i qartë,
Koka të ftohta dhe urtësi,
Dije dhe pjekuri,
Vendosmëri dhe atdhedashuri!
LDK dhe populli janë miq tëv vjetër!
Në sfida dhe suksese, bashkë dhe të vendosur!
Vazhdojmë!

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Ekonomia u rrit me 4,35%. Ndikimi më i madh nga…

Ekonomia shqiptare u rrit me 4.48% në tremujorin e tretë të vitit, krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Instituti i Statistikave...

në Serbi u lejohet përdorimi i librave shkollorë nga Shqipëria

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini i ka dedikuar një status të veçantë në rrjetet sociale, përdorimit të librave shkollorë nga Shqipëria...

Europol konfiskoi barëra jolegale në vlerë prej 165 milionë euro

Agjencia policore e Bashkimit Europian (Europol) bëri të ditur se organet për zbatimin e ligjit vitin e kaluar kanë konfiskuar barëra të tregtuara ilegalisht...

Së fundi

Hoti: Nuk do të hezitoj ta kërkoj. Thaçi: Qytetarët të zbatojnë masat rigorozisht

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka paralajmëruar vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të përkeqësimit të situatës me koronavirus. Nga foltorja e Kuvendit, Hoti...

Hajdari paralajmëron krijimin e partisë së re: Shqiptarët duan një alternativë tjetër

Një ditë pas daljes publike të liderit të PD-së Lulzim Basha për listat e hapura, ku sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama, vjen një reagim...

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish= kryeministrin Zoran...