SHQIPERIA

Ruçi takim me Borchard, flitet për bashkëpunim me OSBE

Spread the love

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka zhvilluar një takim me Kryetarin e Prezencës së OSBE-së, Borchardt. Takimi Ruçi- Borchard zhvillohet për rritjen e bashkëpunimit me OSBE.

Ruçi në fjalën e tij tha se do të punohet për kualifikimin e deputetëve të rinj. Ai shtoi se po punohet për përmirësim të Rregullores së Kuvendit.

“Po punohet për kualifikim të deputetëve të rinj në parlament. Gjithashtu, është duke u punuar për përmirësimin e Rregullores së Kuvendit”, deklaroi Ruçi në fjalën e tij. Borchard dhe Ruçi diskutuan për situatën politike në vend.

Related posts

Basha flet për ndryshim: Ja qëllimi dhe përparësia ime kryesore

dritatv

Po vendoste tubat për ujin e pijshëm, bie në humnerë 40-vjeçari

dritatv

Bashkëshorti e dhunon, 54-vjeçarja e kërcënon me armë. Çifti përfundon në polici

dritatv

Leave a Comment