Rritet sërisht numri i të infektuarve në Maqedonia e Veriut, 3 të vdekur nga COVID-19, 163 raste të reja në 24 orë

Shifra të larta me koronavirus vijnë nga Maqedonia e Veriut, ndërkohë që 3 persona kanë humbur jetën.

Mësohet se përgjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 163 raste të reja me COVID-19, ndërsa 70 prej tyre kanë qenë në Shkup.

Në spitalin e montuar pranë Klinikës Infektive aktualisht nuk ka asnjë pacient të shtruar.

Në Maqedoninë e Veriut janë 3284 raste aktive me koronavirus.

Numri i përgjithshëm i rasteve me COVID-19 arriti në 5 758, ndërsa raste aktive janë 3284.

Kujtojmë se deri me tani 268 persona kanë humbur jetën.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

AKU shkon në fshat, kontroll produkteve bujqësore

Cilësia e produkteve që prodhohen nga fermerë e qarkut të Beratit në tokat bujqësore dhe në serat e mbyllura ka nxjerrë në terren 2-ditët...

De Jong: A do vijë De Ligt te Barça? Vendimi i takon vetëm atij

Mesfushori i Ajaksit të Amsterdamit, që ka nënshkruar një kontratë pak javë më parë me Barcelonën, Frenki De Jong, ka folur për gazetën katalanase...

Tabaku: Rama mashtroi në Samitin e Londrës për PPP-të

Deputetja demokrate Jorida Tabaku në mbledhjen e komisionit të Ekonomisë u fokusua tek angazhimi i kryeministrit Rama në Samitin e Londrës për transparencën me...

Së fundi

Ja si gënjeu Rama”, PD nxjerr faktet: Ndryshimet kushtetuese shkelin marrëveshjen e 5 qershorit.

Partia Demokratike akuzon kryeministrin se ka shkelur marrëveshjen e 5 qershorit dhe se ka gënjyer para shqiptarëve. Sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi...

TIA: Nga nesër anulohen të gjitha fluturimet, pasagjerët mund të rimbursohen ose të rishikojnë datën deri në fund të 2021

Tirana International Airport njofton se ndalimi i fluturimeve nga Austria hyn në fuqi nga nesër deri më 31 korrik. Ndërkohë të gjitha fluturimet janë anuluar,...

BE: Nisni vaksnimin për gripin sezonal që tani në verë

Komision Europian ka këshilluar vendet anëtare të BE të nisin sa më shpejt vaksinimin për gripin sezonal të vjeshtës që tani në verë. Sipas KE,...