Rrëzohet avioni në Pakistan, rreth 100 persona në bord

Një aeroplan me rreth 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistani, thanë zyrtarë të aviacionit.

“Ne po përpiqemi të konfirmojmë numrin e pasagjerëve, por fillimisht bëhet fjalë për 99 pasagjerë dhe tetë anëtarë të ekuipazhit”, tha Abdul Sattar Khokhar, zëdhënësi i autoritetit të aviacionit në Pakistan.

Aeroplani ishte duke fluturuar nga qyteti Lahore në aeroportin ndërkombëtar Jinnah, një nga aeroportet më të ngarkuara të Pakistanit. Imazhet e postuara në mediat sociale tregojnë se vendi i përplasjes ishte një zonë e banuar brenda në Karaçi, raporton BBC. Shërbimet e emergjencës kanë mbërritur në vendin e ngjarjes.

Raportohet edhe për disa shtëpi të dëmtuara. Rrëzimi i aeroplanit vjen vetëm disa ditë pasi Pakistani lejoi rifillimin e fluturimeve tregtare.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Qeveria jashtëligjshëm planifikon punësimin e banorëve të Hadës dhe të Shipitullës në KEK

Kryeministri Ramush Haradinaj po synon që në mënyrë të jashtëligjshme të përmbushë premtimin për punësimin e 100 banorëve të Hadës dhe Shipitullës në Korporatën...

​Të moshuarit që kalojnë kohën me nipa e mbesa jetojnë më gjatë

        Shkencëtarët e Institutit të Berlinit “Max Planck”, pas disa dekada hulumtimesh, treguan se njerëzit e moshuar janë më të shëndetshëm dhe jetojnë më gjatë,...

Punëtori konfirmohet me koronavirus, banka më e madhe në Singapor dërgon në shtëpi 300 persona

Rreth 300 punonjës janë evakuuar nga banka më e madhe e Singaporit, DBS, pasi një punonjës rezultoi i infektuar me koronavirus.

Së fundi

4 mijë e 29 të vdekur nga Covid-19 në Suedi, 90% e viktimave mbi 70 vjeç

Suedia, e cila ka luftuar me një qasje më të butë ndaj pandemisë sesa vendet e tjera, njoftoi sot se mbi 4.000 njerëz kanë...

Kina kërcënon Shtetet e Bashkuara për Hong Kongun

Kina kërcënoi të hënën se do të ndërmarrë kundërmasa ndaj Shteteve të Bashkuara nëse ndëshkohet për planet për të vendosur një ligj të ri...

I pastër në të trija shtyllat e Vettingut, konfirmohet në detyrë komandanti i Gardës

Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit ka konfirmuar në detyrë komandantin e Gardës së Republikës, Gramoz Sako. Sako iu nënshtrua ditën e sotme procesit të Vettingut,...