Rexhep Selimi ftohet nga Specialja, në cilësinë e të dyshuarit

Anëtari i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Rexhep Selimi është ftuar nga Gjykata Speciale.

Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjetet sociale.

Ai tutje ka njoftuar se nga Specialja është ftuar në cilësinë e të dyshuarit.

“Të dashur miq, bashkëluftëtarë dhe qytetarë të vendit, Ju njoftoj që, ashtu sikurse edhe pothuajse të gjithë anëtarët e SHP të UÇK-së dhe shumë luftëtarë tjerë të Lirisë, jam i ftuar që të intervistohem nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në cilësinë e të dyshuarit. Intervistimi do të zhvillohet gjatë javës së ardhshme në Zyrën e Prokurorit të Specializuar në Holandë”, ka shkruar ai.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Aksident i rëndë në aksin Levan-Tepelenë, dy viktima

    Në aksin rrugor Levan-Tepelenë, në fshatin Varibop, një makinë Suzuki ka përfunduar në kanalin me ujë në anë të rrugës dhe për pasojë janë...

Këto janë këshillat bashkëshortore që vijnë nga një martesë 82-vjeçare!

Një çift i lumtur kanë zbuluar këshillat e tyre për një martesë të qëndrueshme me rastin e festimit të përvjetorit të 82-të të martesës. D.W....

Ramiz Kelmendi e humb durimin: Taksa ndaj Serbisë duhet të pezullohet

Deputeti nga radhët e LDK’së, Ramiz Kelmendi, ka bërë të ditur se taksa 100% ndaj Serbisë duhet që të pezullohet nga ana e Qeverisë...

Së fundi

Qeveria paralajmëron vendim të ri për reciprocitetin me Serbinë

Tregu kosovar është vërshuar me produkte të importuara nga Serbia. Këtë e ka mundësuar heqja e taksës më 31 mars nga Qeveria në detyrë. Statistikat tregojnë...

Greqia shënon viktimën e 173-të nga COVID-19, 10 raste të reja në 24 orët e fundit

Greqia ka shënuar edhe një viktimë së fundmi nga COVID-19 duke e çuar bilancin në 173. Vendi fqinj në 24 orët e fundit ka shënuar...

Kosovë : 9 raste të reja me Covid-19 dhe 3 të shëruar.

NËNTË RASTE ME COVID-19 DHE TRE TË SHËRUAR! Sot më 26 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...