KOSOVA

Rexhep Selimi ftohet nga Specialja, në cilësinë e të dyshuarit

Spread the love

Anëtari i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Rexhep Selimi është ftuar nga Gjykata Speciale.

Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjetet sociale.

Ai tutje ka njoftuar se nga Specialja është ftuar në cilësinë e të dyshuarit.

“Të dashur miq, bashkëluftëtarë dhe qytetarë të vendit, Ju njoftoj që, ashtu sikurse edhe pothuajse të gjithë anëtarët e SHP të UÇK-së dhe shumë luftëtarë tjerë të Lirisë, jam i ftuar që të intervistohem nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në cilësinë e të dyshuarit. Intervistimi do të zhvillohet gjatë javës së ardhshme në Zyrën e Prokurorit të Specializuar në Holandë”, ka shkruar ai.

Related posts

Thaçi i shpreh ngushëllime familjes së policit të gjetur në Lepenc

dritatv

Patentë shoferët e Kosovës i njeh edhe ky shtet!

dritatv

Shoqata e Bjeshkatarëve “Haxhi Beda” mbështet kandidatët Çerkezi dhe Kizolli

dritatv

Leave a Comment