Regjistrohen 12 viktima me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, 132 raste të reja pozitive

12 viktima janë regjistruar brenda 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut, ndërkohë janë identifikuar 132 raste të reja me koronavirus.

Gjatë 24 orëve të fundit prej 868 testimeve të realizuara, ku u evidentuan rastet në fjalë.

-Shkup 57
-Kumanovë 10
-Dibër 1
-Shtip 13
-Prilep 7
-Tetovë 19

-Strugë 3
-Veles 4
-Manastir 1
-Ohër 5
-Kavadar 1
-Gostivar 6
-Probishtip 2
-Shën Nikollë 2
-Resnje 1

Po ashtu mësohet se 112 pacientë i janë shtuar listës së personave të shëruar, ndërsa të infektuar aktiv me COVID-19 janë 2484.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Turqi, mbërrin avioni i 6-të me pajisjet e sistemit S-400

Në bazën ajrore Murted/Ankara ka mbërritur avioni i gjashtë me pajisjet e sistemit rus të mbrojtjes raketore S-400 për në Turqi. Ministria turke e mbrojtjes,...

Cilësia e karburantit, si falsifikohen të dhënat dhe përzierjet në Shqipëri

Të dhënat që raportohen nga rafineritë dhe importuesit lidhur me hidrokarburet mund të falsifikohen dhe ulja e...

“Nona” e zgjedhjeve amerikane: ç’ëndërr preku Maria 106-vjeçare nga El Salvadori?

Maria Valles de Bonilla, 106 vjeçe, i kërkoi mbesës së saj që t’i blinte një fustan të ri blu. Ajo donte të vishej ndryshe...

Së fundi

Hoti: Nuk do të hezitoj ta kërkoj. Thaçi: Qytetarët të zbatojnë masat rigorozisht

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka paralajmëruar vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të përkeqësimit të situatës me koronavirus. Nga foltorja e Kuvendit, Hoti...

Hajdari paralajmëron krijimin e partisë së re: Shqiptarët duan një alternativë tjetër

Një ditë pas daljes publike të liderit të PD-së Lulzim Basha për listat e hapura, ku sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama, vjen një reagim...

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish= kryeministrin Zoran...