SHQIPERIA

Refuzimi i Cakajt, Vasili: Rama u poshtërua përballë ligjit!

Spread the love

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili nuk ka kursyer edhe sot kritikat ndaj kreut të qeverisë, Edi Rama. Përmes një postimi në faqen e tij të “Facebook”, Vasili teksa komenton vendimin e Presidentit, për të refuzuar Gent Cajkën si ministër i Jashtëm, shkruan se Rama u poshtërua.

Vasili shton se  Shqipëria ka një kryeministër të zi, por që ende ka shpresë.

“Shqiperia plot ngjyra ka nje kryeminister te zi.

Sot bufonet me meditje te zeze u poshteruan perballe perballe statalizmit shembullor te ligjit dhe kushtetutes.

Shqiperia po po ka shprese”, shkruan Vasili.

 

Related posts

Ankimimet e vetting-ut, caktohen seancat për Dedjan e Bratin

dritatv

Skandali “Gulf” sipas Partisë Demokratike. Ekspertët e opozitës: Qeveria të japë sqarime

dritatv

Protestë kundër marrëveshjes së detit te Kryeministria

dritatv

Leave a Comment