SPORT

Real Madrid zbulon emrat që do të largohen këtë sezon

Spread the love

Zinedine Zidane ka folur me mediat përpara ndeshjes së Real Madrid me Leganes dhe ai ka zbuluar mbi planet e transferimit të klubit, duke paralajmëruar për ndryshimet e ardhshme .

Madje janë shfaqur edhe emrat të cilët përfundimisht do të largohen nga Reali.

“Të gjithë lojtarët e mi janë të rëndësishëm dhe të mirë, por ne do të bëjmë ndryshime. Këtu ka shumë lojtarë që mund të sjellin para për klubin”.” tha trajneri i Madridit të dielën.

“Ndryshimet do të bëhen të njohura në fund të sezonit. Do të shohim se çfarë ndryshimesh bëjmë dhe cilat lojtarë do të ndryshojmë”, ka thënë Zidane.

Mediat spanjolle kanë lidhur Realin me mesfushorin e Chelseat Eden Hazard dhe Paris Saint-Germain përcjell Kylian Mbappe dhe Neymar.

Gareth Bale është ndër lojtarët e Madridit që ka shfaqur pakënaqesinë, ndërsa Marcelo, Isco, Marco Asensio dhe Toni Kroos kanë pasur fushata të dobëta dhe kësisoj mund të largohen nga Reali.

Related posts

France Football: Mbappe, lojtari më i mirë francez

dritatv

Atalanta, “tërmet” 8 ballë në Bosnjë

dritatv

Liverpool, në shënjestër mesfushori uellsian i Arsenalit

dritatv

Leave a Comment