Rama thumbon opozitën: Betejat me ta i kemi fituar çdo herë!

Kryeministri Edi Rama i pranishëm në Berat për ciklin kombëtar “Bashkia që Duam” thumboi opozitën e bashkuar, e cila pasi dogji mandatet, vijon organizimet për protesta duke kërkuar zgjedhje të parakohshme dhe krijimin e një qeveri tranzitore.

Ai tha se qeveria shqiptare nuk ka asnjë betejë me opozitën, pasi këto shtoi kryeministri, Partia Socialiste i ka fituar gjithmonë. Shefi i qeverisë pohoi se beteja e madhe e qeverisjes është papunësia, korrupsioni dhe problemet  në administratë.

“Ne nuk kemi betejë me ta, sepse e kemi fituar dhe e fitojmë sa herë, por betejën e vërtetë e kemi me  papunësinë, varfërinë dhe korrupsionin. E kemi me atë që vijojnë të jenë ende në zyrat e shtetit dhe nuk janë të denjë për t’u shërbyer qytetarëve. Qyteti i Beratit ka ndryshuar shumë, por ka edhe më shumë për të ndryshuar. Potenciali është për të zhvilluar jo vetëm turizmin, por edhe agroturizmin”, tha Rama.

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

PD paralajmëron: Do përdorim çdo formë për ta ndaluar tarifën në Rrugën e Kombit

Ndërsa Kryeministri Edi Rama pritet të bëjë të ditur në vijim tarifën e re të lëvizjes në Rrugën e Kombit për banorët e Kukësit,...

Krimi horror në Kroaci, xhelozia shuan familjen, si u shpartallua banesa

Mediet kroate kanë zbardhur detaje të reja nga krimi i ndodhur mbrëmjen e kaluar me shtatë viktima. Duke e cilësuar këtë si krimin më të...

A e shkakton dhimbjen kronike mungesa e vitaminës D

Mungesa e vitaminës D është e lidhur me probleme të ndryshme shëndetësore, ndërsa studim i ri, i botuar në revistën “British Society for Rheumatology”...

Së fundi

Balili, te Gjykata për Krimet e Rënda për masën e sigurisë (Foto)

Klement Balili ka lënë qelitë e paraburgimit në Policinë e Tiranës, rreth orës 13:33 të kësaj të enjteje, për t’u drejtuar për në Gjykatën...

Turqi, varre shkembore të lashta 2 mijë vite do të hapen për turizëm

Dhjetra varre shkëmbore të lashta dy mijë vite të zbuluara në shpellat historike në qytetin Şanlıurfa në juglindje të Turqisë do të jenë të...

Opozita në Maqedoni paralajmëron daljen nga Parlamenti, kryeministri nis pushimet dimërore

Në Maqedoni opozita paralajmëron daljen nga Parlamenti, ndërsa kryeministri nis pushimet dimërore. Maqedonia ka ndryshuar emrin e saj pas votimit e suksesshëm të ndryshimit të...