Rama nxjerr videon: Papunësia ra në nivel historik 11.5 për qind

Kryeministri Edi Rama ka postuar një video në rrjetin social “Facebook”, ku tregon sesi qeveria ka punuar për zbutjen e papunësisë në vend.

Rama thekson se papunësia ka rënë në 11.5 për qind, një nivel ky historik.

Postimi i Edi Ramës:

ERTV Info?: ?Papunësia zbret në nivel historik, 11.5%✅

?70 mijë shqiptarë që jetojnë në Kanada përfitojnë pension pavarësisht ku kanë punuar ????

?740 persona u punësuan nga Zyrat e Punës për 1⃣ javë

?Sekuestrohen 10 mijë ton karburant jashtë standardeve ???

(d.xh/Balkanweb)

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Punësim sezonal për studentët në SHBA, si mund të aplikoni

Që prej 1 marsit të këtij viti, studentëve shqiptarë u ka lindur e drejta e aplikimit për të përfituar nga programi veror i punësimit....

Përmbytjet në Obot, KESH: Situata po përmirësohet, mbyllim portat

Ndërsa situata në Obot të Shkodrës prej disa ditësh nuk po njeh përmirësim për shkak të reshjeve të dendura të shiut, Korporata Elektroenergjetike Shqiptare...

Këto janë mënyrat për të luftuar stresin

Për shumicën e njerëzve, stresi është bërë pjesë e përditshmërisë së tyre. Qoftë nga stili dinamik i jetesës, nga obligimet e ndryshme apo çfarëdo...

Së fundi

​Thaçi: Kurti ka uzurpuar zyrën e kryeministrit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, deklaron se do të respektojë çdo vendim që do të marrë Gjykata Kushtetuese rreth çështjes së dekretit të tij. Kreu...

Bylykbashi: Duke nisur nga sot, “gjendja e fatkeqësisë natyrore” dhe masat janë antikushtetuese

Me anë të një statusi në “Facebook”, ish-deputeti i PD Oerd Bylykbashi shprehet se që nga dita e sotme e Fiter Bajramit, “gjendja e...

Reagon Policia e Shtetit ndaj sistemit TIMS jashtë funksionit

Policia e Shtetit ka reaguar pas një lajmi, se është dëmtuar sistemi TIMS dhe nuk funksionon. Në lidhje me ngjarjen Policia sqaron se “Në datë...