SPORT

Racizëm në Gjermani, lojtari largohet nga fusha i përlotur(Video)

Spread the love

Futbollisti anglez Jordi Osei-Tutu u largua nga fusha në lot pas sulmeve raciste në drejtim të tij. 20-vjeçari, i cili është në huazim nga Arsenali po luante në një ndeshje miqësore për Bochum, kundër skuadrës zvicerane të ligës së parë St. Gallen.

“Jam shumë i zhgënjyer për sulmin racial”, tha Osei-Tutu.

“Askush nuk duhet të diskriminohet dhe është vërtet e vështirë të kuptohet se si një futbollist profesionist mund të sillet pa respekt në këtë mënyrë. Arsenali dhe Bochumi më kanë dhënë mbështetje të madhe dhe shpresoj se ne mund të tregojmë se racizmi ka nuk ka vend në futboll “, u shpreh Tutu.

Embedded video

BSN

@BallStreet

Last night 20-year-old Arsenal loanee Jordi Osei-Tutu was racially abused by an opposition player during the game. You can see how upset the whole incident makes him, there’s simply no place for it. Anywhere.

531 people are talking about this

 

Related posts

FUTBOLL/ BBC për Kosovën dhe Vokrrin: njihuni me njeriun dhe kombëtaren që jep shpirtin në fushë

dritatv

Benzema del në skenë për Milanin

dritatv

Modriç do ta këmbente “Topin e Artë” me Botërorin

dritatv

Leave a Comment