Qytetarë kundër mocionit për rrëzimin e Qeverisë: Mos na lini në duar të kriminelëve

Ish-kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e fundit, Valdrin Ahmeti, me disa qytetarë kanë  protestuar para  Kuvendit, në kohën kur deputetët  po diskutojnë mocionin për rrëzimin e qeverisë.

Valdri Ahmeti ka thënë   se në këtë kohë kur të gjithë qytetarët janë në shtëpitë e tyre dhe po rrezikohen nga pandemia partitë janë mbledhur për ta rrëzuar qeverinë.

“Në vend se ta ndihmojmë Qeverinë për ta luftuar pandeminë po bëhet një mocion  mosbesimi ku shumica e qytetarëve janë kundër. I gjithë ky mocion është që të rrxohet qeveria në mënyrë që t’i lëshohet rrugë rrugës ndarjes së Kosovës.

Ai ka thënë se është  organizim i një subjekti por i një qytetari që kërkon mos rrëzimin e Qeverisë Kurti.

“Kjo është marri e Hashim Thaçit  për ndarjen e Kosovës”, tha ai.

Momentalisht në Kuvend është duke u mbajtur seanca për rrëzimin e qeverisë Kurti.

Sidoqoftë, vendimi i Qeverisë thotë se edhe jashtë orareve lëvizjet nuk guxojnë të jenë mbi dy persona bashkë.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Numri më i bukur në botë

Çfarë kanë të përbashkët piramidat e Egjiptit, “Mona Lisa”, luledielli, guaskat, kërmilli, bohçet e pishës dhe gishtat tanë? Përgjigjja e kësaj pyetjeje dhe shumë më...

Shba, Facebook eliminon videot “deep fake”

Facebook ndalon “deep fake”, domethënë videot e krijuara me një teknikë që shfrytëzon inteligjencën artificial për të...

BMW tërheq mbi 139 mijë automjete nga Kina

BMW ka tërhequr 139 mijë e 452 automjete të saj nga Kina për shkak të një defekti në një pjesë të klimës. Në një deklaratë...

Së fundi

Si të pastrojmë këpucët e bardha, 8 mënyra të thjeshta me produkte shtëpiake

Këpucët e bardha janë pjesë e garderobë së të gjithëve pothuajse. Fatkeqësisht, meqenëse ato bëhen pis kaq lehtë, edhe nëse kujdeseni shumë, shumica prej nesh...

“EBA i ka bërë kërkesë zyrtare SHBA-së për avionët luftarakë F-35”

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) të cilat pak kohë më parë nënshkruan marrëveshjen e "normalizimit" me Izraelin, thuhet se i kanë bërë kërkesë zyrtare...

COVID-19, rritje rekord e infeksioneve të reja në Europën Qendrore

Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar 522 infeksione...