Punëtorët e uzinës së Ballshit në grevë urie, 27 muaj pa marrë rrogën

Punëtorët e stacionit të pompave, e cila është pjesë e uzinës së përpunimit të naftës në Ballsh kanë hyrë në grevë urie.

Futja në grevë, e cila ndodhi pak minuta më parë ka përfshirë 7 nga 18 punonjësit.

Greva e urisë po zhvillohet brenda ambienteve të punës dhe punëtorët shprehen se do të qëndrojnë aty derisa të zgjidhet problemi.

Ata deklarojnë se kanë 27 muaj pa marrë rrogën dhe pa iu paguar sigurimet shoqërore.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Presidentja e Kroacisë nesër vizitë në Turqi

Presidentja e Republikës së Kroacisë, Kolinda Garabar Kitaroviç, nesër do të qëndrojë për vizitë pune njëditore në Republikën e Turqisë. Me rastin e vizitës në...

PD: Heshtja nuk mbulon krimin elektoral të Dakos

Deputeti i Partisë Demokratike, Endri Hasa tha se “heshtja prej ditësh edhe me censurë mediatike nuk mbulon krimin elektoral të Vangjush Dakos”. Sipas Hasës, kryetari...

PD: Administrata po shantazhohet në mënyrë kriminale për të votuar

Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku denoncoi në një dalje për mediat se punonjësit e administratës dhe të kompanive shtetërore po shantazhohen në mënyrë kriminale...

Së fundi

Si të pastrojmë këpucët e bardha, 8 mënyra të thjeshta me produkte shtëpiake

Këpucët e bardha janë pjesë e garderobë së të gjithëve pothuajse. Fatkeqësisht, meqenëse ato bëhen pis kaq lehtë, edhe nëse kujdeseni shumë, shumica prej nesh...

“EBA i ka bërë kërkesë zyrtare SHBA-së për avionët luftarakë F-35”

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) të cilat pak kohë më parë nënshkruan marrëveshjen e "normalizimit" me Izraelin, thuhet se i kanë bërë kërkesë zyrtare...

COVID-19, rritje rekord e infeksioneve të reja në Europën Qendrore

Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar 522 infeksione...